Дата и час: 15 Авг 2018 19:35

Страница 2 от 2 [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Заздравяване на италиано-японските отношения в... Албани
Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Авг 2018 19:32 
Младши офроудър

МПС: Мотоциклет BMW R 1100 GS
Честито пътешествие! Вирусът те е хванал здраво. :D Снимките са много хубави, но нищо не може да се сравни с усещането да си там на място, да го гледаш, чувстваш, миришеш, усещаш... То това е и смисълът на пътешествието. Иначе си стои у дома и гледай картинки на компютъра. :lol: Албания се цивилизова и подрежда много по-бързо от нас, но ще си остане все така красива. ;)

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Авг 2018 19:55 
Модератор
Аватар

Ооо...Владич, вирусната инфекция ме е хванала отдавна.Лошото е, че май...няма ваксина, ама аз пък май и не търся такава... :grin:
Първото шокиращо нещо за мен беше, че това което видях, нямаше нищо общо с нагласата ми и инфото ми за тази страна.След това красотата , а заедно с нея и дружелюбните и отзивчиви хорица направо ме смаяха.Това е все едно да се гласиш да идеш на екватора, а да попаднеш на...северния полюс.Такава беше изненада ми след като отидох там на място!
А за това, че Албания се развива по-бързо от нас...факт е.Лошото е според мен, че след съвсем малко време ще се превърне в една урбанизирана, модернизирана, застроена и вероятно вече не съвсем по джоба ни европейска държава.Ще е нещо като Черна гора или Хърватска...и там е красиво човек, ама...в Албания е друго...не си ли съгласен?
Както вече писах...радвам се, че успях да я видя все още такава...
Поздрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 12 Авг 2018 10:41 
БAШ ОФРОУДЪР

МПС: Toyota LC UZJ100
lubashki777 написа:
П.П.П.Маршрутите са повечето илюстрация за ориентир откъде сме минали.Очаквам Иво да сподели точните тракове от неговия GPS, че моя не записва тракове за съжаление...
Ей го - италианеца се включва :)

Маршрута го правих буквално за един ден. С Любо бяхме уточнили изрично, че по неасфалтирано няма да караме. От предишни ходения знаех къде да очаквам черни пътища. Да, обаче когато вечерта преди пътуването започнах да си прехвърлям маршрута ден по ден в GPS-a и зуумвах доста по-детайлно, пуснах и street-view на гугъл и нещата придобиха малко по-различен вид... Оказа се, че за доста отсечки гугъл няма снимки. Стоях до късно да ровя по форуми за информация относно отсечката. И в крайна сметка първоначалния план претърпя изменения. Тук-там сериозни. И то основнопоради факта, че за да избегнем неасфалтирана отсечка (която в общия случай минава някакво планинско било/проход), трябва да заобиколим доста километри, да минем по друга долина или проход, където пътя е "като за нас" :)

В крайна сметка ето го финалния маршрут, който се получи, свален от GPS-a ми:

Поздрави,
Иво

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 12 Авг 2018 17:06 
БAШ ОФРОУДЪР

МПС: Toyota LC UZJ100
"Японеца" ги е разказал добре нещата... Аз ще допълвам тук-таме, където се сещам нещо допъкнително интересно...

lubashki777 написа:
Намираме се, пием по кафе, и...даваме официално старт на пътешествието.
Всъщност преди да тръгнем, "японеца" ми се "похвали" за пороите, с които се е борил предходния ден и че се е настроил да го вали и нататък по време на пътуването. Заредил се е с дъждобрани, калцуни за мото-ботушите, покривала на чантата за резервоара - чудесии... И там, на ранина, на радомирския Лукойл, започнахме да си мерим дъждовните карми :) В крайна сметка му обещах, че дъжд с мен няма да го вали! Мисля, че "италианската" карма в това отношение се оказа доста по-силна и освен няколко капки на два-три пъти, успяхме доста късметлийски да избегнем дъждовете. Ама, то си е така, ние италинаците сме си мързеливи по природа и разчитаме доста на късмета си :D

един пейзаж от някакъв проход в Македония:

Изображение

Към края на деня трябваше да заредим, като за последно, с евтино гориво в Македония, преди да влезем в Гърция. Все пак не искаме точно ние, с нашите мотоциклети, да спонсорираме византийската икономиката, нали? Те си имат баба Меркел и това им е достатъчно! Та, докато стигнем в Битоля от двете страни на пътя беше "картинка" - от едната ни страна, над планината, небето беше придобило мораво-лилав цвят и само чакаше на полусъединител да се продъни, а от другата беше дъждовна пелена и не се виждаше и на 500 метра, а бяха поля... Ние двамата си карахме по средата, на сушинка, но аз лично въртях глава като подплашена кошута на всички страни (разбирайте ляво, дясно и ГПС-а пред мен) и вкарвах в сила всичките си молитви пороя да изчака докато стигнем Битоля. Започнахме да влизаме в града и аз вече се успокоих напълно, защото асфалта беше подгизнал и по всичко личеше, че тук дъждът беше се извалял минути преди нас. Спряхме на бензиностанцията да заредим и да се поосвежим. Докато отмаряхме на масите, и обсъждахме как съм прекарал Любо на тол-таксата на македонската магистрала без да плащаме, дъждът започна отново... Ние си бяхме на сушинка и аз гордо отбелязах резултата - италианската карма поведе с 1:0 срещу японския си опонент ;) Дъждът спираше и започваше няколко пъти, но успях така да го издебна, че хем да не ни вали, хем да изсъхне и асфалта. Та, от Битоля си тръгнахме хем сухи, хем и по сухо...
Бяхме вече в гръко и на влизане във Флорина, мярнах Лидл. Небето пак беше продобило мораво-лилавия си цвят... Пред нас беше чисто, духаше обаче доста напорист вятър, показващ, че съвсем скоро ще се изсипе водата. Не заради това, обаче, а поради желанието ми за лидълски сладолед, кривнах вляво и спрях на паркинга. Напазарувахме сладоледи и гръцки лидълски банички (които са страхотни!) и само докато натоварим всичко по моторите и едни едри, тежки капки заплющяха... По-нагоре е описано - постояхме 2-3 часа, докато се извали. Не само това, ами щото ние италианците сме и контета, изчакахме и докато изсъхне и асфалта. Тъй де, до хотелчето ни щяхме да караме по тесен планински път с много завои... И така резултатът на кармовото дерби в края на първия ден придоби друго измерение - 2:0 в италианска посока :)

lubashki777 написа:
...Взехме по един душ и заспахме като къпани...
Такааа... Бих казал, че "японеца" тук е само на 50% обективен... Някои от нас заспаха, както е описано, но друга част тепърва трябваше да се запознаят с един неподозиран отрасъл на японската икономика. За дърво-преработващата промишленост говоря - гатери, биченето на дърва и т.н. Добри са братята японци там, спор няма! Важното е, че на следващата сутрин, на закуска, двамата бойни другари седнаха и си се разбраха като "съюзници". Оттук до края на съвместната проява, въпросният отрасъл беше максимално изолиран и японската икономика имаше възможност да изпъкне с другите си качества :)

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Авг 2018 21:04 
Модератор
Аватар

Аз с огромен интерес чакам "италиянската" гледна точка на приключението... :)

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 2 [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2