Дата и час: 16 Юни 2019 19:50

Страница 9 от 9 [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Туристическо ендуро Aprilia ETV 1000 Caponord
Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Дек 2018 17:49 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

pegasoto написа:
Издай малко повече информация де... какво си замислил? :)

Весели празници на всички!
Иво

Здрасти друже!
Ще споделя в няколко реда какво направих до момента и какво смятам да направя/препрявя след това.
1."Масфета" е история. Поръчах регулатор от Мартин и реших да подобря охлаждането му, като изрязах с една идея по широка от него алуминиева шина и след, като я оребрих достатъчно за да се охлажда я монтирах зад самия него. Шината е дебела 6мм., а тази "фатка" я играх преди доста време на служебен мотоциклет, който все още е със здрав регулатор. Регулатора обаче е с две кабелни обувки - кръгли клеми, като двете са за директен монтаж на акумулатора! Да, ама нямам отговор на това, защо навремето при монтажа на "Мосфета" плюсовия проводник не е закачен директно на батерията, а е запоен заедно с още два червени проводника идващи от задната част на мотоциклета.!?
2. Бензиновия маркуч с монтираната бърза връзка, захранващ инжекторите е леко пречупен под резервоара, а това не ме кефи! Да, ама и на новия цената не ме кефи! Смятам да го преправя, като вариантите са два : кербовка към връзките на друг бензинов маркуч, или игра с аргон и заваряне на накрайник в който да намуша подходящ бензиноустойчив маркуч и да го стегна с две скоби.
3. Въздушния вилтър определено си е за подмяна с нов и тъй като в РБ не открих хартиен, набавих "K/N с необходимите му пръскала - масло и почистващ спрей.
4. Подмених всички изпечени от времето и температурата гумени маркучи.
5. Ще сменям антифриз, спирачна течност, масло и филтър в двигателя и маслото на коловете.
6. Напръсках с контактен спрей всички клеми и куплонзи които открих и смазах жилата.
7. Свещите са супер - чисти, бели и без нагар! Изчистих ги и монтирах обратно.
8. Тъй като предните бубини за на майка си в гъ..а, най вероятно ще преправя две такива от "Пежо" и ще монтирам. Две работещи стари ще имам за резерв.
Ами за сега е това!
Рапорт даден!
Поздрави и весела коледа.

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Дек 2018 12:02 
БAШ ОФРОУДЪР

МПС: Toyota LC UZJ100
Привет и Честита Коледа!

STEF BMW написа:
1."Масфета" е история...
Ел. инсталацията на стария ми Caponord сме я преправяли преди доста години и вече всичко е избледняло в спомените ми. Тогава "истината", взаимствана от af1 форума беше за мосфет регулатор. Да, ама май не е най-доброто решение, както се оказа. Ако помня правилно, когато преправяхме, идеята беше да се ползва максимално оригиналната инсталация на мотора, като се елиминират двата проблемни конектора между релето и алтернатора. И затова май не подвързахме диоректно към акумулатора, за да мине през силовите оригинални предпазители, които са в опашката на мотора. Имай едно на ум, че наистина не помня добре и може и глупости да приказвам... Ако искаш мога да ти дам контактите на момчето в Сф, което прави нещата, и който ми поддържа и сегашния мотор.

STEF BMW написа:
2. Бензиновия маркуч с монтираната бърза връзка...
Тук не можах да разбера много какво искаш да направиш? Този мод с подмяната на щуцера е направен на твоя мотор. Италианеца, от който купих мотора, го беше направил. Това лято исках да направя и на сегашния ми мотор, купих щуцер и всичко необходимо, но при щателно преглеждане, преценихме че оригиналния маркуч на мотора ми е все още в мн добро състояние. Проблема е че, трябва да се заваряват 2 парчета от различен метал и отделно някой трябва да кримпне качествено. Ще го мисля след година-две.
STEF BMW написа:
3. Въздушния вилтър...
Последно във Велико Търново в магазина имаше въздушен филтър на Athena за около 20-ина лв. Аз все още не съм убеден, че за Бг спортните филтри са добра опция, защото тук въздуха е много прашен и не всичко може да се обере от омаслеността и съответно заминава в двигателя с последвалото амортизиране...

Поздрави,
Иво

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Яну 2019 19:10 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Честита нова 2019г.
Бъдете здрави! :friends:
Поздрави.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Яну 2019 08:04 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Честита и на теб Стефко!

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Яну 2019 20:20 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

marinhaker написа:
Честита и на теб Стефко!

Благодаря, да сте живи и здрави цялото семейство!

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Яну 2019 20:34 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

След много разглеждане и разсъждаване върху идеи за преправяне на въпросния бензинопровод на "ETV" - то, ето какво решение намерих! След пълно разглобяване на маркуча и двата му накрайника реших, че има възможност за нова кербовка и не на последно място исках да се доближа до инженерната мисъл от завода производител на мотоциклета.
Маркуча който ползвах е със стоманена оплетка вътре в него и е термоизолиран от външната страна, естествено е и маслоустойчив. ;)
Щях да пропусна, че заводския, след кербоването на бързата връзка размера му окъсява и това е причината да се пречупва под резервоара и поради тази причина преправения ми е с 10см по дълъг с цел провисване и избягване на въпросното пречупване.
Поздрави.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Яну 2019 23:42 
БAШ ОФРОУДЪР

МПС: Toyota LC UZJ100
:bravo:
Браво Стефко!
Един въпрос - ти ползва оригиналния щуцер или прави нов?

Един съвет - така и така си започнал да я връщап към младините ѝ италианката, помисли за пружините и отпред и отзад. Мотора е с оригиналните пружини, а вече е подминал 90К км... В момента ти караш с 2-ма човека и багаж...

Втори въпрос :) Какво стана с кабела, който поръча от Англия?

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 11 Яну 2019 09:02 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

pegasoto написа:
:bravo:
Браво Стефко!
Един въпрос - ти ползва оригиналния щуцер или прави нов?

Един съвет - така и така си започнал да я връщап към младините ѝ италианката, помисли за пружините и отпред и отзад. Мотора е с оригиналните пружини, а вече е подминал 90К км... В момента ти караш с 2-ма човека и багаж...

Втори въпрос :) Какво стана с кабела, който поръча от Англия?

Зрасти Иво.
Не съм преправял нищо по щуцера, разкербовах стария маркуч и кербовах нов такъв. Относно пружините, да прав си защото натоварен при артикулация усещам сгъване на задната пружина до предела и. С предните меки пружини свикнах. Няма лошо да ги подменя с прогресивни, ама лев иска и за сега ще е така.
Кабела стои неразопакован още и не е пробван. Наличен е и при първа възможност ще ремапна.
п.п. закрих сезона с изминати 100000км.
Поздрави.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Яну 2019 21:56 

МПС: Etv1000, X5
Малко профилактика
Прикачени файлове:
20190114_164627-1008x567.jpg

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Яну 2019 20:33 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Stan the man написа:
Малко профилактика
Прикачени файлове:
20190114_164627-1008x567.jpg

Баси и профилактиката!
Кефиш! :friends:
Поздрави.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 9 от 9 [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9