Дата и час: 19 Юли 2018 02:41

Страница 5 от 5 [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Туристическо ендуро Aprilia ETV 1000 Caponord
Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Май 2018 21:40 

МПС: Etv1000, X5
За 1 месец 3000км навъртях и всеки изминал ден ми харесва все повече.. :ok:

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Май 2018 08:09 
БAШ ОФРОУДЪР

МПС: Toyota LC UZJ100
Честито още веднъж за моторетката - изглежда супер! Да те радва много километри по красиви места!

П.П.: Вероятно моторът е бил полицейски в Италия. Те са били с такова нестандартно стъкло отпред, раздути спойлери, защита на глезените и са нещо като междинен модел - имат елементи и от първа и от втора генерация.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Май 2018 14:29 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Мотоциклета беше обявен в нета. По спомен Шумен или Плевен.
Още веднъж честито и много емоции на двама Ви.
п.п как попадна във форума...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Май 2018 15:41 

Мдаа, бил е полицейски в Италия и някои го е преправял. Взех го от Плевен, те бяха общо 2 мотора за продаване във сайтовете. На предишния мотор най много ме "мореше" вятъра и турболенцията след слюдата. Сега е доста по добре... С априлята.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Май 2018 19:35 

Следваща стъпка е ремап или как да си прецакам мотора. :lol: днес ми пристигна кабела и ще пробвам.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Май 2018 09:46 

STEF BMW написа:
Мотоциклета беше обявен в нета. По спомен Шумен или Плевен.
Още веднъж честито и много емоции на двама Ви.
п.п как попадна във форума...

Чрез гугъл, търсех мнения за модела...
Днес го ремапнах, всъщност установих че това е било направено преди това...но не съм сигурен с каква карта, И сложих подобрена карта, направих едно завойче, струва ми се че върви по "мазно" в ниските.. Но после ще го пробвам на по дълго разстояние..

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Май 2018 18:17 
БAШ ОФРОУДЪР

Stan the man написа:
Днес го ремапнах, всъщност установих че това е било направено преди това...но не съм сигурен с каква карта, И сложих подобрена карта, направих едно завойче, струва ми се че върви по "мазно" в ниските.. Но после ще го пробвам на по дълго разстояние..
Супер!!!
Кой кабел ползваш? Откъде го поръча? Аз миналата година поръчах кабел, но явно имаше драми с чипа в него и не можах да я направя процедурата - да се вържа към ECU-то на мотора.
Кой софтуеър ползваш?
Всъщност точно това е идеята на ремапа - мотора да стане по-отзивчив в ниските, защото заводски точно там е "скопен" заради еко нормите. Щом си стигнал дотук, явно си чел, но да кажа все пак: имс няколко различни карти според версията на мотора - първа/втора генерация, със/без катализатор, със/без ламбда сонда.

Поздрави,
Иво

П.П.: Трябва да мина надолу някой ден като ми остане време, са се запознаем :)

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Май 2018 18:52 

Заповядай, аз съм в Димитровград, може да ремапнем твоя но на твоя отговорност :D
Ами от ибей е кабела фирмата е Lonelec с добри отзиви и найстина работи. Софтуера е Tuneecu безплатен, сложих карта на Catfish 2011 има ги в нета предполагам сте чели. Моя е с ламбда сонда.
На сток вариант, ограничителя на оборотите на колко оборота е? Моя е на 10200, така го купих.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Юни 2018 19:41 
БAШ ОФРОУДЪР

Привет,

Преди 10-ина дена издебнах ден, в който не валеше и се дотътрих до сервиз за да си обслужа драговерната италианка :) За цял ден, успяхме да отметнем доста работа.
Ето какво свърших:

1. Проверих синхрона на двата цилиндъра. Бяха в тип-топ състояние.
2. Задната ми спирчака 10-ина дена след смяна на спирачната течност "омекваше" брутално и карах все едно без нея. Заподозрях самата помпа. Поръчах ремонтен комплект за помпата, на забележете индийската марка КТМ. Задните спирачки са еднакви и е пълна замяна, като цената естествено е много по-ниска от на Aprilia. Парт номера е КТМ-503.
3. Смених спирачната течност отзад. Отпред си беше супер бистра, а и я бях сменял миналата година.
4. Смених течността на съединителя, че беше потъмняла доста, а от това страдат о-пръстените по помпите.
5. Направих пълен ребилд покрай бензиновата помпа: смених бензиновия филтър, един гофриран маркуч на бензиновата помпа, о-пръстените и скобите.
6. Смених бензиновия маркуч за ниското налягане към бензиновия филтър. В едно с него си сложих и от металните бързи конектори (оригиналнните, пластмасови се чупят много лесно!). На бензинопровода за високо налягане гръка, от който купоих мотора, го беше сменил. Много се чудих дали да не сменя и самия бензинопровод, но след доста оглеждане, прецених, че е читав. Не беше одървен, беше хубаво кримпнат и го оставих.
7. Смених си свещите. Сложих обикновени DENSO XU27EPR-U. Карал съм хиляди километри с такива и нямам оплаквания. Иридиевите, колкото и да са добри, за мен не си заслужават с 3-4 пъти по-високата си цена.
8. Смазахме жилата на газта.
9. Сменихме уплътнението на въздушната филтърна кутия. Aprilia го продават на метър!!!
10. Смених отдушника на въздушната филтърна кутия, в който се събира маслото от картерните газове. Сложих си малко по-дълъг, дебелостенен шлаух.
11. Смених си отдушниците на резервоара, тъй като старите маркучи се бяха одървили яко.
12. Смених и двата вакумни маркуча. Бяха също яко одървени, единият дори закъсан.

Опитахме се да подменим масления жигльор (за неутралната), с този който си напазарувах (0.4). Гръко обаче, май е правил там някаква интервенция и главата на монтирания беше позамазана и за да не рискувам и да стане беля, се отказах.
Веригата (оригиналната Reggina) ми и пиньоните (също оригиналните), са вече на финалната си песен. Мисля, обаче да ме изкарат и този сезон и да ги сменям догодина.
Мислих да сменям и маслото в коловете, щото е бая старо, но и това го отложих, че си е един работа с разглобяването.
Остана да си оправя централната стойка (да я изправя и подсиля), но това ще е в следващия недъждовен ден :)

Както се казва, италианската госпожа е готова и чака на полусъединител разтъпкване на интересни дестинации... Застоя се много напоследък :)

Рапорт даден!
Поздрави,
Иво

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Юли 2018 21:00 

Малко снимки...

Прикачени файлове:
20180630_145903.jpg

Прикачени файлове:
20180713_231421.jpg

Прикачени файлове:
20180714_114742.jpg

Прикачени файлове:
20180717_203118.jpg

Прикачени файлове:
20180714_150850.jpg

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 5 от 5 [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5