Нова занимавка

НА ЛАФЧЕ
Потребителски аватар
slavin
Модератор
Регистриран: 18 ное 2008 00:06
ime: Славин

Re: Нова занимавка

Непрочетено мнение от slavin » 30 дек 2017 13:19

Наистина произведение на изкуството

Потребителски аватар
slavin
Модератор

Непрочетено мнение от slavin » 26 фев 2018 11:14

Стоя си една вечер и се ровя из Алиекспрес... гледам някакви сандвич остриета: отвън стомана 430, а вътре 918 CrMoV 440C Туй първото е обикновена мека неръждаема стомана, а второто си личи по заглавието ще е яко кораво и въобще ...
Поръчах го и то дойде, а следва поръчки за материал за дръжки после изработка на нож кания и т.н. Интересното е, че като събрах всичко и докато не направих ножа не излезнах от работилницата два дни, дори вода не съм пил. Явно ме влече и ще се пазя, че в още един филм не ми се влиза.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
slavin
Модератор

Непрочетено мнение от slavin » 26 фев 2018 11:18

Дръжката е от алуминий, махагон и елша. Остана да я гравирам, но още не съм събрал достатъчно увереност, за да го направя и ще се заема първо с канията.

Потребителски аватар
STEF BMW
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 04 фев 2008 23:22

Непрочетено мнение от STEF BMW » 26 фев 2018 11:53

Еее браво Славине!!! Добра изработка! Задобряваш!

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Непрочетено мнение от lubashki777 » 01 мар 2018 19:01

Супер...голямо търкане ще е било... :hmm:
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
slavin
Модератор

Непрочетено мнение от slavin » 09 мар 2020 17:22

Пак натрупах творческо напрежение и докато не го заземих да изтече в тази чанта не мирясах. Няколко дена не излязох от гаража и ме болят всички свивки на пръстите, защото на всеки бод се опъва конеца, но резултата ми хареса. Имам място за телефон, документи и портфейл, само да изчезва корона вирусът и да почва лятото с пътуванията.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Непрочетено мнение от lubashki777 » 09 мар 2020 19:56

Еха...Направо ме разби... :o :o :?
Дай малко подробности де...Материала от къде и за колко, с какво ряза, с какво го пробива... :hmm:
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
slavin
Модератор

Непрочетено мнение от slavin » 09 мар 2020 20:57

Кожата е от Пловдив на улица Иван Вазов. Иначе събрах доста инструментариум и щом е интересно ще снимам.

Потребителски аватар
Marin Stoyanov
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Непрочетено мнение от Marin Stoyanov » 13 мар 2020 07:40

Снимай! Че, както е почнало с този вирус...ще трябва да си намираме някаква работа ;)
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Потребителски аватар
Marin Stoyanov
АДМИНИСТРАТОР
Контакти:

Непрочетено мнение от Marin Stoyanov » 13 мар 2020 12:11

П.С.
В момента, аз съм на тема:

Изображение

и

Изображение

Изображение

"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Потребителски аватар
slavin
Модератор

Непрочетено мнение от slavin » 13 апр 2020 10:49

Вчера беше Цветница и жената празнува имен ден, че с тази карантина имах време да спретна още една чанта. Получи се тематичен подарък, защото тя е специалист по белодробни болести.

Изображение

Изображение

Изображение

Бях обещал, че ще пусна информация как се случват нещата. Първо правя проект и си отпечатвам шаблони, по които после пробивам и изрязвам кожата. Използвам малки замби за отворите за конеца.

Изображение

шиенето го правя с две игли едновременно, за да мога да изпъвам конеца и да се получава равномерен шев. Конецът е парафиниран.

Изображение

Изображение

Ръбовете на кожата ги заглаждам с дрелката на дървена ролка с подходящ, размер канали. Има специални мазила и бои за ръбове, но аз нямам и ги търкам в една свещ и после ги заглаждам.

Изображение

Изображение

Релефните изображения са доста трудоемка работа. Имам набор от инструменти с различна текстура и махане с чукчето върху гранитена плочка.

Изображение

Като се подготвят всички части следва голямото шиене и после една седмица ме болят пръстите от изпъването на конеца

Изображение

Потребителски аватар
Marin Stoyanov
АДМИНИСТРАТОР
Контакти:

Непрочетено мнение от Marin Stoyanov » 13 апр 2020 22:11

На това му се вика-"скрит талант"!
Браво!

Отговори

Върни се в “ОБЩИ ПРИКАЗКИ, НОВИНИ АКТУАЛНО ОТ ПОСЛЕДНИЯТ ЧАС”