ПЕЙЗАЖИ

фото галерии, снимки, фото дискусии, фото техника
Потребителски аватар
slavin
Модератор
Регистриран: 18 ное 2008 00:06
ime: Славин

Re: ПЕЙЗАЖИ

Непрочетено мнение от slavin » 29 авг 2018 08:29

Ние пристигнахме с кораб в Санкт Петербург и наистина само тези документи, които цитирах ми бяха необходими. Иначе здравна застраховка за 30 000 за цял свят за 15 дни струваше 60лв.

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Непрочетено мнение от marinhaker » 01 окт 2018 06:59

Изображение
ГОСПОД, СЪЗДАДЕ СВЕТА - "КОЛТ", ГО ПОДРЕДИ!
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

ВладиЧ
Младши офроудър
Регистриран: 17 фев 2017 14:06
МПС: Мотоциклет BMW R 1100 GS

Непрочетено мнение от ВладиЧ » 10 окт 2018 19:32

Изображение
Някъде из Родопите.

Изображение
Язовир Тополница.

Изображение
Язовир Голям Беглик.

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Непрочетено мнение от lubashki777 » 10 окт 2018 20:30

Супер...Владич, първата не знам дали така се е получила или ти си я обработвал нещо, но ми харесва баланса в нея...Цветовете са силни, но не прекалено, вижда се добър детайл и небето не е нито тъмно нито пък изгоряло...Ако си я обработвал...запомни какво си правил братко!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Контакти:

Непрочетено мнение от marinhaker » 11 окт 2018 06:52

Изображение

Изображение

Изображение
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 11 окт 2018 07:36

Маринка...хубави...
П.П.Последната според мен иска да се наклони малко на ляво...Кулата ти е наклонена на дясно и долу стената също не е водоравна.Пробвай...мисля, че ще стане по-добре... ;)
NISSAN FOREVER!!!

ВладиЧ
Младши офроудър

Непрочетено мнение от ВладиЧ » 11 окт 2018 18:47

Снимките, които съм качил тука са обработвани с една програма Shotwell. Като отворя снимката и отдолу има завъртане, отрязване и т.н. Има и настройване. Там се отваря графика и на нея вече ясно се вижда, какво трябва малко да барнеш. Такава графика ми вади и на самият апарат, но там не я ползвам защото е миниатюрно. :) Разбира се автоматично не стават нещата, а трябва да си ги настроиш. Има снимки, обаче, които просто не стават. Към всяка снимка, която съм оставил и пооправил има поне 4-5, които веднага съм изтрил. :)
Освен това вече не снимам на ART, а на Р . Това било "профешънал" според един фотограф, който питах. Аз му викам "паркинг". :D Та като снимам нещо, което ми харесва вече снимам няколко пъти на Р и на Ауто и после на компютъра подбирам, и обработвам. Накрая остават много малко снимки, ама СНИМКИ. :)
И още нещо. Самият аз нещо съм задобрял и вече не ме кефят старите ми снимки и шарении. Погледна ли ги, веднага виждам някакви недостатъци по тях. Нещо критериите ми са се изменили и то явно към по-добро. :)

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 12 окт 2018 08:25

Така е със всички, които задълбаят в материята Владич...И на мен не ми харесват много от доста старите ми снимки!
това обаче само трябва да те радва...значи вървиш напред и се развиваш в тази посока!
П.П.За пейзажите...снимай си на Р...и основно на бленда F8, ако искаш нещо портретче или пък нещо на близък фон , пък да замажеш отзад декора...намалявай блендата колкото можеш надолу.Разбира се...гледай и скоростта да не става заради светлинните условия много бавна, защото има опасност да замажеш кадъра...Ако скоростта ти стане прекалено малка, бутни малко ИСО-то нагоре.Исото пък е добре да е на минимални стойности...Колкото е по-високо, толкова повече се разваля кадъра като качество, та с него по-внимателно.Принципно до 700-800 исо не би трябвало да имаш обаче никакви проблеми и затова...регулирай скоростта с него, а не намалявай блендата... ;)
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

ВладиЧ
Младши офроудър

Непрочетено мнение от ВладиЧ » 25 окт 2018 13:22

Изображение
Язовир Доспат.

Изображениеgreenshot download
Пред входа на Доспат.

Изображение
Родопите и част от язовир Цанков камък.

На първата съм засилил малко цвета за да стане по-есенна, а последната снимка с Цанков камък е снимана почти по залез слънце. :)

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Контакти:

Непрочетено мнение от marinhaker » 25 окт 2018 14:06

Много добре са станали ;)

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 26 окт 2018 19:38

Има напредък Владич...
П.П.При обработката ако можеш задавай малко рязкост/sharp/...Мъничко ми липсва рязкост и детайл, но пък откъм цветове е много по-добре...сякаш вече не залиташ да помпаш яката цветовете като луд... :grin:
Та...супер...давай все така!
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

ВладиЧ
Младши офроудър

Непрочетено мнение от ВладиЧ » 11 авг 2019 09:29

Изображениеwells fargo near me
Язовир Белмекен.

Изображениеexxon mobil gas locations
Язовир Батак.

Изображение
Слънчогледи.

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 14 авг 2019 06:58

Владич, първата според мен иска малко наклон на ляво.Знам, че принципно е права, но заради ъгъла окото се лъже и дразни...Пробвай да я наклониш малко на ляво и виж дали няма да ти хареса как изглежда повече.
Втората зеленее...нещо баланса на бялото ли е избягал или при обработката си я сбъркал...
Последната си е добре...
Разгледах снимките ти от самото начало до момента...Определено си личи пътя който си извървял в положителна посока!
Браво!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Контакти:

Непрочетено мнение от marinhaker » 14 авг 2019 11:42

Да, супер са!

ВладиЧ
Младши офроудър

Непрочетено мнение от ВладиЧ » 17 авг 2019 08:30

Прав си Любашки. :) На първата все едно, че тече язовирът надясно. :D Ама не мога да я наклоня с моите програми. А втората съм я снимал без поляризационният филтър някъде през ранна пролет, около обяд. Чак после купих филтъра. А тази снимка със слънчогледите е някъде от преди месец. :)
Изображениеnearest bbva compass Опитах се малко да я пооправя тая снимка. Не знам дали се получи. :)

Изображение
Части от Рила над село Костенец. Тука вече съм снимал с поляризационният филтър. :)

Изображение
Язовир Тополница. Снимано с поляризационният филтър.

Изображениеupload multiple images Родопите някъде между Фотиново и Девин. Снимано с филтъра.

Изображение
Части от град Девин. С филтъра. :)

Отговори

Върни се в “ФОТОГРАФИЯ”