Дата и час: 19 Дек 2018 14:59

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 3 [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Разходка
Непрочетено мнениеПубликувано на: 24 Мар 2018 21:47 
Член на Офроуд клуб Стара Загора
Аватар

Име: Антон Донев
Никой ли не прави вече разходки ?
Утре съм решил да покарам ,пък при нас няма с кой .

Заглавие: Re: Разходка
Непрочетено мнениеПубликувано на: 26 Мар 2018 07:56 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Тони, явно ни удари кризата ;)

Навремето си спомням, почти всяка седмица излизахме да караме.
Ако ти кажа, че нямам време да се наспя, не знам дали ще ми повярваш!

Забелязвам, че "демокрацията" ни даде такъв тласък надолу, че още се движим в това направление!! - Парите изобщо не стигат, работи се много за нищо насреща!

Аз си водя някакви статистики и забелязвам, че почти не останаха млади хора в провинцията, масово съученици, приятели и роднини са в чужбина!

А относно разходките: трябва си гориво, не дай си боже нещо се счупи и ли срежеш гума са разходи които лично аз ги покривам с месеци събиране на средства!
С две думи положението е зле и за съжаление не се вижда светлина в тунела! Ако скоро не се нарамят автоматите и не се изчистят продажниците които ни управляват няма да останат млади хора в тази държава! Но за съжаление не останаха читави хора!! Скоро слушах едно предаване по тв7 (БТВ, Нова, Канал-1-са супер корумпирани и манипулативни), че най лесно се управлява беден народ, още по лесно се управлява прост народ и още по лесно болен народ!

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 26 Мар 2018 19:06 
Аватар

Въпрос на приоритети .

Пък за мАтори и скъпи фотоапарати имате а :D :D ?

Непрочетено мнениеПубликувано на: 26 Мар 2018 20:36 
Модератор
Аватар

Е...мАторите струват много по-малко при една разходка...Най-малкото като разход на гориво.Пък за фотото...ами то ние и джипове си имаме, но...като ходиш да си снимаш вероятността да прецакаш фотото е почти никаква, докато като караш джипката...вероятността да я прецакаш е огромна... ;)
А пък фотото...то си е беше някога просто тунинг към джипа...Сега вече просто го ползваме и по други поводи... :grin:
П.П.За протокола...Моя Никон с който все още снимам е от преди близо 5 години...Тогава беше зле работата, но сега е направо мнооого по-зле наистина :yes:
Та така...Марин е доста прав в много отношения...

Непрочетено мнениеПубликувано на: 26 Мар 2018 21:48 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Борис
МПС: опел фронтера б
Наистина е въпрос на приоритети ...и е доста скъпо вече .....аз гледам ако не мога с моята джипка , поне да се возя .....

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Мар 2018 07:46 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

antiroad написа:
Въпрос на приоритети .

Пък за мАтори и скъпи фотоапарати имате а :D :D ?

Тони - не, че се оправдавам но моят го взех с цел изкарване на пари в бъдеще време. Толкова сериозно ни се клатят краката на работа, че е въпрос на време да ни затворят "кепенците" и да се озовем на борсата.

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Мар 2018 20:39 
Модератор
Аватар

Име: Славин
Събота го дават хубаво времето... ако има мераклии?

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Мар 2018 21:22 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Борис
МПС: опел фронтера б
Доктора , Денко и Пачов карат всяка неделя , но не е за всеки ....аз или се возя или ги чакам на мястото за барбекю..

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2018 07:21 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Ето една статия в която има много истина, като се има и на предвид, че изобщо не съм в този финансов диапазон:

http://www.360mag.bg/posts/98849

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2018 08:34 
Аватар

slavin написа:
Събота го дават хубаво времето... ако има мераклии?

С удоволствие ,само че жената ще ме води на екопътека /пеша :o :2051: / :D :D до Златна Панега.Ако някой има желание ,може да се включи .

Другата седмица е Великден и пак съм ангажиран ,но следващата съм на линия .

Иначе в неделя си покарах
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 1905725022

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2018 23:31 
БAШ ОФРОУДЪР

МПС: Toyota LC UZJ100
marinhaker написа:
Ето една статия в която има много истина, като се има и на предвид, че изобщо не съм в този финансов диапазон:

http://www.360mag.bg/posts/98849
Да си дам и моите 5ст.
Прав е Венци в статията... От години е такава тенденцията в Европа, само че тук в България нещата се случват с огромно закъснение. Затова в Европа е мисия почти невъзможна да намериш джип с голям бензинов двигател. Поради същата причина Toyota в последните модели на Land Cruiser за Европа, ако не се лъжа, ползва двигатели на BMW - не могат да покрият евронормите. А и реално няма нужда - тези автомобили отдавна са непрактични за Европа - огромен разход, скъпа поддръжка, трудно градско шофиране с тях, а и возията им не може да се сравнява с на лимузина. Т.е. предимството, което те имат (4х4 и здраво окачване), в Европа е ненужно. Малко по малко и в България ще отпаднат. Притежават ги единици авантюристи, които ги ползват по предназначение за дълги експедиции.

За мен отдавна поддръжката на джип си е скъпо удоволствие. Затова пред мен никога не е стояла дилемата дали да поддържам джип за гората. Аз в гората ходя на туризъм, т.е. пеш с раницата. Там място с джипа нямам. И това ми мислене ме облагодетелства, защото както каза Марин, всяка една такава разходка крие риска от последвали ремонти. А при джиповете те са скъпи. Макар, че тук има едно малко "но". В България на една такава разходка, винаги можеш да тръгнеш с не съвсем изряден автомобил. Първо си в България и съвсем лесно, на близко разстояние, можеш да получиш помощ. Второ в 99% от случаите има другари с други МПС-та в разходката и помощта е съвсем близко. Докато при туризма, който аз практикувам, не мога да си позволя да тръгна и с най малката неизрядност, защото просто мога да си остана някъде за бая време и да си проваля цялото пътуване/отпуска (дали заради отдалеченост на региона, дали заради липса на резервни части). А и пътувам единствен автомобил. Т.е. в гората/планината мога да отида и по друг начин (пеш) и пак да се насладя на природата, докато по местата, където ходя, почти няма друг вариант. И като ще хвърлям пари за поддръжка, предпочитам да обезпеча с тях, нещо което е трудно резлизируемо по друг начин.

Монетата винаги има няколко страни и по даден въпрос/проблем не може да има еднозначен отговор, а той е пречупен през личните виждания и разбирания. Та, както аз не разбирам защо хората си "трошат" джиповете по дерета и сокаци и след това наливат пари в ремонтите им до следващото "трошене", съм абсолютно убеден, че и мен много хора не ме разбират защо аз се шматкам по места, където никой "нормален" човек не би се забил. Отделно, "скъпо" е много субективно понятие и това което аз влагам в неговия смисъл, за друг може да е просто една вечеря в ресторант, образно казано. Същото е валидно и в обратната посока. С цялото това излияние, исках да кажа, че по въпроса, който Марин повдигна, има колкото хора, толкова и мнения.

Та, тъй като темата е за покана за разходка, да отправя и аз една покана, която неформално отправих към Марин и Любо преди известно време. Мен все ме влече на Изток. Имам идея през 2019-а да се опитам да отида с джипката до Индия. Да се кача на север и да покарам по високите плата межу Каракорум и Хималаите, покрай границата с Тибет. При възможност да влезна и в Непал. Това са ми съвсем грубите мечти, които ме полазиха преди няколко дена. Ориентировъчно като времетраене - около 3 месеца. Трябва да се тръгне в края на Бг зимата или началото на пролетта, за да се върна до началото на лятото, когато в Индия започват големите валежи и бури. Маршрута: Бг - Турция - Иран - Пакистан - Индия и обратно. Ясно е, че Пакистан е малко рисково, но чета доста форуми и не са един и двама хората, които минават оттам, т.е. не е мисия невъзможна. Ще се радвам, ако намеря съмишленици, за да не пътувам за поредна година сам екипаж и да тръпна навсякъде какво ще правя ако/като закъсам :) Ясно е , че неизветсните са доста. Но затова слагам картите на масата доста рано, за да има време за подготовка ;)

Поздрави,
Иво

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Мар 2018 08:24 
Модератор
Аватар

Име: Славин
Както се вижда никой не е спрял да се разхожда. Едни на близко, други на далеч, трети пеша, четвърти с мотор, пети за снимки...
Леко се променят нещата и всеки намира нещо ново, което е по-близко до него и му носи повече удоволствие. В един момент сме карали джипките заедно по горите, сега някой от нас карат мотори с други, но и от тях след време някои ще станат гъбари и ще се събират с нови хора...
Всички обаче тук сме се запознали на етапа на офроуда и всеки пази спомени за хиляди преживявания, пазим форума, пазим все още по една джипка и това не е случайно.
Гледам календара и след Великден да направим една лека разходка със заигравки и разбира се с барбекю, например на 21 април. Ще си поприказваме - имаме много истории, ще се позабавляваме и после може пак една година да се занимаваме с друго... пък може и да събуди нещо и пак да се размъкнем след някоя седмица.
...иначе подскажете за какъв фотоапарат или мотор да обявявам Витарата

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Мар 2018 11:26 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

..............аааааа, за нищо не давам тойотата ;)

Пак ще си продължавам да карам по хижи и експедиции, миналата година и на Трявна я пуснах ;).
При мен основните проблеми са парите и времето и като малък фактор новите хората които се намесиха в тези среди с други амбиции различни от разпускане и кеф! Работното ми време както и да звучи е 12ч. на ден, като ми остава един уикенд в който трябва да си погледна децата, къщата, колата, селата и жената....., за съжаление една майка само ми остана и не разчитам на помощи от никой за гледане на деца или друга помощ!
И на мен ми се кара, ходи ми се по разходки, разпуска ми се сред природата но на този етап нямам възможност! Никога не съм оставял офроуда на заден план, даже се ядосвам като гледам в основният офроуд форум, че и състезанията в България стигнаха дъното!! Но за съжаление в България всичко е с краката на горе!- И все си мисля, че не останаха читави хора в тази държава (не искам да обидя никой) и затова и държавата ни е като в офроуда!
От време на време се чувам по телефона с Веско (фотографа Vesur), и му споделям, че на границата съм да си купя къща в балкана и да се установя там! Писна ми от човешките простотии, алчност, мръсотия и двуличие, които ни заобикалят!
Пак се увлякох...... :grin: :grin: :grin:

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Мар 2018 22:01 
Модератор
Аватар

Иво...много си прав.Всеки обаче прави нещата гледайки от собствената си камбанария.На един му харесва да забие на 5000км., на друг му стига да отиде само на 5 километра от града, да изпие една кана вино с 2 суджука и да се натика в някое дере, трошейки джипката...знаейки предварително, че нито ще мине през дерето, нито пък ще излезе от там без помощ и със здрав джип...Въпрос на гледна точка и кой какво го кефи...
По повод предложението на Иво...аз лично мога да участвам/това с най-голямо удоволствие/, но за целта ...Първо трябва да спечеля от лотарията едни поне 10-15 хиляди лв. и след това най-вече трябва да напусна работа.Тогава хем ще имам нужните средства за подготовка и след това за самата експедиция и хем ще имам въпросните 3 месеца свободно време за реализация на това приключение.
Е...като се върнем...какво ще правя безработен и без пари...това е една отделна тема... :hmm: :hmm:
Тоест ...единствените две пречки, за да пропусна са...финансови причини и по-лошото...липса на свободно време.Принципно имам законните 20 работни дена годишен платен отпуск...Дори и него обаче на куп няма кой да ми го даде, а камо ли.пък нещо повече...Да може да си взема и неплатен отпуск...обаче автоматично ставам ненадежден кадър на който не може да се разчита в очите на управата...и всичко свършва...
Та ако някой може да ми даде сигурна и лесно изпълнима рецепта как да намеря кинти и най-вече как да отсъствам от работа 3 месеца...казвайте.
Иначе съм навит...що пък не...
П.П.Това лято/дай Боже да не ми мине котка път/, ще ходим до Норд Кап/най-северната точка на континента Европа/.Ще го направим с джип на приятел.На връщане ще обиколим Норвегия, фиорди, скални образувания, водопади и каквото има за гледане.Километрите не са малко...може би малко над 10 000км....Обаче, ето намерихме начин как да стане, без да се налагам да давам много средства и да осъществим експедицията за 10-тина дни...Тоест и двете условия ги покривам и...участвам.Така бих участвал и в една експедиция до Индия и Непал...Ама все още търся как да стане... ;)
Та...това са моите 5 стотинки по въпроса, макар и да не ми излиза от акъла предложението на Иво...
П.П.П.Чисто информативно...съботата в седмицата след Велик ден, се падам на работа.Ако решите да се прави някаква разходка тогава, няма как да участвам.Сега...ако е за неделя, може и да се включа.Защо да не се видим както някога...мисля, че ще е готино преживяване с лек носталгичен привкус... ;) :yes:
Поздрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Мар 2018 09:55 
Аватар

Ша мЪ извиняватИ ,ама това да минеш едни хиляди километри по асфалт хич не се връзва с моята представа за офроуд .

Естествено експедициите и те имат своя чар и ,ако имах възможност и аз бих се включил в такова приключение .

Много е просто .
Лека разходка ,в която могат за се включат и неподготвени джипки /зависи кой ще заяви желание / .Барбекю -задължително ,сплотява колектива .Имате нещо против виното ли :D ?
Заигравки .Който иска .По желание .Човек ,ако преценя добре възможностите си като шофьор и машина не се чупи толкова лесно .

Славине ,включвам се в предложената разходка ,макар че датата е доста далечна и отсега не знам дали ще съм свободен .

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 3 [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]