Централна Азия или "Становете" - подготовка

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Re: Централна Азия или "Становете" - подготовка

Непрочетено мнение от lubashki777 » 01 авг 2016 07:46

Не ти завиждам ...за първия работен ден с тази"каша в главата"...ще е мъка... :(
NISSAN FOREVER!!!

pegasoto
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 23 юли 2010 15:16
МПС: Toyota LC UZJ100

Непрочетено мнение от pegasoto » 04 авг 2016 00:57

Започнах да попреглеждам какво сме успели да хванем като кадри от пътуването. Качвам 2 сурови видеа, основно заради Любашки, който все за високите планините по маршрута ме разпитва и на изпращане ми заръча там да снимам много :) И двете са заснети на около 4300-4400 м.н.в. в резервата Зоркул, Таджикистан, на път към едноименното езеро.

http://files.offroadsz.com/pegasoto/201 ... CM0026.mp4

http://files.offroadsz.com/pegasoto/201 ... CM0027.mp4

(В Chrome се отварят директно в браузъра, но са големички като размер и е добре да се паузират докато се стриймнат целите видеа. Още по-добре е да се дръпнат на локалния диск и да се гледат с любимия видео плеър)

Enjoy!

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 04 авг 2016 07:17

Малей Иво...голямо БЛАГОДАРЯ!!!
Невероятен простор, невероятна красота...хем е пустош и няма нищо...хем е супер красиво.
Страхотия...
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Непрочетено мнение от marinhaker » 05 авг 2016 12:47

Красота!!!!
ГОСПОД, СЪЗДАДЕ СВЕТА - "КОЛТ", ГО ПОДРЕДИ!
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Потребителски аватар
slavin
Модератор
Регистриран: 18 ное 2008 00:06
ime: Славин

Непрочетено мнение от slavin » 06 авг 2016 22:41

И аз се изкефих, благодаря

Потребителски аватар
slavin
Модератор

Непрочетено мнение от slavin » 14 окт 2016 08:16

Сетих се да попитам за стартера. Създаде ли повече проблеми и ремонтирал ли си го като се върнахте?

pegasoto
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 23 юли 2010 15:16
МПС: Toyota LC UZJ100

Непрочетено мнение от pegasoto » 14 окт 2016 17:16

slavin написа:Сетих се да попитам за стартера. Създаде ли повече проблеми и ремонтирал ли си го като се върнахте?
Нашето "приключение" продължава да държи интереса :) Прибрахме се без абсолютно никакви проблеми откъм стартера. Колата в момента е в сервиз за отстраняване на щетите от лошите терени, за голямото обслужване на 300 000 и цялостно ревизиране на възли и агрегати. Преди няколко дена майстора ми се обади да ми каже че проблемите със стартера вероятно се дължат на лош монтаж на газовата. От някои от маркучите е капало охладителна течност точно върху стартера (а избирах толкова внимателно кой и как да монтира новата газова уредба)... Много трудно е демонтирал стартера. Думите му буквално бяха "Беше като заварен за блока". В момента е изцяло ревизиран и би трябвало да нямам проблеми с него в следващите няколко десетки хиляди километри. Въпреки, че в Казакхстан, четох много за проблема и американците масово се оплакват от проблеми със стартера още на под 200 000км пробег при стотиците, очевидно не е най-сигурния възел в колата...
Когато си взема колата ще напиша подробно какво и що.

И пътепис съм обещал, но все още не зная кога ще се случи във времето. Така е по-добре, защото времето което минава след пътуването ми дава възможност нещата да отлежат добре в главата ми и да анализирам...

Поздрави,
Иво

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 15 окт 2016 10:17

За пътеписа...да не го отложиш само за догодина и да ти се натрупат ...два...със следващия... ;)
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
slavin
Модератор

Непрочетено мнение от slavin » 15 окт 2016 11:16

lubashki777 написа:За пътеписа...да не го отложиш само за догодина и да ти се натрупат ...два...със следващия... ;)
Либе, май всички сме нетърпеливи за пътеписа?

Потребителски аватар
v69
Модератор
Регистриран: 01 апр 2009 21:26
ime: Виктор
МПС: Тойота Ярис

Непрочетено мнение от v69 » 12 мар 2017 17:04

pegasoto написа:
И пътепис съм обещал, но все още не зная кога ще се случи във времето. Така е по-добре, защото времето което минава след пътуването ми дава възможност нещата да отлежат добре в главата ми и да анализирам...

Поздрави,
Иво
Аз само да напомня, че чакаме :)
НЕ КАРАЙТЕ СЛЕД БЕЛАТА, ОТ ТАМ НЕ МОЖЕ ДА СЕ МИНЕ !!!

Отговори

Върни се в “EКСПЕДИЦИИ В ЧУЖБИНА”