Алпи 2019

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Re: Алпи 2019

Непрочетено мнение от lubashki777 » 28 фев 2020 09:31

Да...от месец съм с Пентакс К1 + 24-70 F2.8...Мисля, че това ми е най-универсалната комбинация.Та в раничката той, няколко филтъра и зарядното...Разбира се, и светкавица която ще се ползва рядко и не точно по време на самото движение при пътуването...
ФФ, позволява да се снима доста повече при лоши светлинни условия от ръка от кроп-а, така, че...и статив ще ми е необходим много по-малко...
Разбира се, тук трябва да се сложи една делителна линия, какво носиш...и какво най-бързо и безболезнено ще ползваш по време на самото придвижване.Това е така, защото примерно ти можеш да мъкнеш и статив на пътешествие с теб, но...да си го ползваш примерно вечер когато не пътувате.Така той няма да ти бави самото придвижване, но пък ще ти е от полза, ако искаш на някое красиво място да направиш снимка на...Млечния път!
Разбира се, има вариант и за снимане в движение.Слагаш примерно на каската едно GoPro, на кормилото дистанционно и си снимаш и видео и снимки движение.Пробвал съм го/на GoPro 5/, получава се, но качеството не е като от фотоапарата.Обаче си е вариант, защото и с телефона да си...пак трябва да спреш, да си махнеш поне едната ръкавица, да извадиш телефона и да направиш снимката...
И така...
NISSAN FOREVER!!!

Отговори

Върни се в “EКСПЕДИЦИИ В ЧУЖБИНА”