Дата и час: 17 Сеп 2019 07:26

Страница 2 от 2 [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: СКАНДИНАВИЯ - ЕДНА ПРИКАЗКА ЗА ДАЛЕЧНИЯ СЕВЕР
Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Авг 2019 17:03 
Модератор
Аватар

Име: Славин
Любчо, цар си на разказите и пътеписите. Успяваш да предадеш настроение, пейзажи, тръпки, а бе направо и ние преживяваме с теб. Голямо благодаря за споделената емоция. На няколко дъха го прегледах, сега следва няколко дни да го разглеждам подробно.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Авг 2019 12:55 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Като чета разказа ти, като гледам снимките ти, а в момента като знам къде съм, ми идва пеш да тръгна на север за да избягам от тази идиотщина тук!!
Направо не знам, от силната негативна енергия на земята ни или от кармата която сме натрупали като народ, но такава подреденост и спокойствие си е чиста мечта за нас!!
Благородно ви завидях, че поне усетихте как живеят другите в такава красота и спокойствие!

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Авг 2019 20:30 
Модератор
Аватар

slavin написа:
Любчо, цар си на разказите и пътеписите. Успяваш да предадеш настроение, пейзажи, тръпки, а бе направо и ние преживяваме с теб. Голямо благодаря за споделената емоция. На няколко дъха го прегледах, сега следва няколко дни да го разглеждам подробно.

Благодаря ти!Наистина беше страхотно, а аз едва ли съм успял да предам и половината от емоциите и красотата на Скандинавия...
П.П.На малко по-късен етап/примерно след седмица/ във ФБ ще пусна албум със същите снимки, но видни вече на голям размер.Тогава разглеждането им ще е най-готино... ;)
Поздрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Авг 2019 20:34 
Модератор
Аватар

marinhaker написа:
Като чета разказа ти, като гледам снимките ти, а в момента като знам къде съм, ми идва пеш да тръгна на север за да избягам от тази идиотщина тук!!
Направо не знам, от силната негативна енергия на земята ни или от кармата която сме натрупали като народ, но такава подреденост и спокойствие си е чиста мечта за нас!!
Благородно ви завидях, че поне усетихте как живеят другите в такава красота и спокойствие!

Мда...и като имаш предвид, че разказа ми е бегъл опит отгоре, отгоре да покажа това което видяхме, преживяхме и...най-вече как живеят хората!
И след това ме питаш...защо искам да емигрирам навън... :hmm:
На теб ти идва да тръгнеш пеш...а питаш ли ме мен , след като бях там видях и почувствах всичкото това...???
Като се прибрах и все едно бях жив труп...Тялото ми почти две седмици се движеше само хи по инерция, а ума ми и аз самия бях някъде там...
Поздрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Авг 2019 13:40 
Младши офроудър

Любо, много, много благодаря за споделеното! Толкова увлекателно си го разказал, с такива илюстрации си ни представил красотата на севера - всичко е живо в ума ми и съпреживявах с вас :) Веднъж изчетох, втори път чета...
Много красота - къде дива, къде опитомена. Не знам как успяват да живеят в този суров свят, наистина.
Обясни ми само, моля те - след като стигнахте Нордкап и времето се обърна внезапно - КАК така не ти се изпари желанието за мотор дотам :o :D
Посмях се и на "моята" снимка на мотора :) Ама моля ти се, то няма никакво оранжево в този мотор, няма какво да ти хване окото! :D

Много се радвах да видя физиономиите ви по снимките - толкова щастливи и нахилени (е, без клиповете със стрьомминга може би :p ) - радостта ви струи отвсякъде!

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Авг 2019 20:20 
Модератор
Аватар

JuSK написа:
Любо, много, много благодаря за споделеното! Толкова увлекателно си го разказал, с такива илюстрации си ни представил красотата на севера - всичко е живо в ума ми и съпреживявах с вас :) Веднъж изчетох, втори път чета...
Много красота - къде дива, къде опитомена. Не знам как успяват да живеят в този суров свят, наистина.
Обясни ми само, моля те - след като стигнахте Нордкап и времето се обърна внезапно - КАК така не ти се изпари желанието за мотор дотам :o :D
Посмях се и на "моята" снимка на мотора :) Ама моля ти се, то няма никакво оранжево в този мотор, няма какво да ти хване окото! :D

Много се радвах да видя физиономиите ви по снимките - толкова щастливи и нахилени (е, без клиповете със стрьомминга може би :p ) - радостта ви струи отвсякъде!

Юле, вярваш ли ми, че и за момент не съм се разколебал за ходенето си до Норд Кап с мотор.Не знам...някъде още по време на самото пътуване пуснах снимка направена с телефона на насрещно идващ моторист в снега...
Беше целия като снежен човек, и въпреки това направо ми се искаше да съм на негово място...Сега дори по-малко бих се разколебал, защото от Векшьо си купих и вече е монтиран...подгрев на ръкохватките :yahoo:
Ти пък представяш ли си да се носиш по завоите на Скандинавия с мотора...Направо ще е уникално, сигурен съм!
А за "твоята " снимка...Ами стойката на мацката е също като твоята и в гръб направо сте идентични.
А относно оранжевкото, ами...то ако ще ни следиш си помислих, че си ударила най-малко едно фолио, за да не те разкрием бързо... :D
Оооо...то на клиповете със стрьомминга имаше нахилени, ама...това бяха тези, които ни гледаха сеира... :lol:
За съжаление тук във форума поради ограничението за размера и снимките са малък формат.След седмица може би, ще пусна във ФБ албумче само със снимките на голям екран да видиш какво е... ;)
Поздрави и се радвам, че ти е харесало!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Авг 2019 09:41 
Младши офроудър

O, вярвам ти, че искаш там с мотор, напълно ти вярвам, точно затова те и питам ;) Помня и снимката със заснежения моторист, гледам и сега, че сигурно си снимал всички мотори по пътя си ;) Ама много студено там, многооооо...

То и на стрьоминга и кървавия салам си личи колко искрено се забавлявате ДОРИ и опитващите :D И тази ведра и щастлива атмосфера направи разказа ти наистина много силно въздействащ и приятен за четене, наистина се потопих в пътешествието ви!

PS Запазила съм си тази неделя за виждане - ще правим ли уговорка :) Пиши или звънни утре :)

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 2 [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2