Дата и час: 11 Дек 2018 18:51

Страница 2 от 2 [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: АРАБСКА ПРИКАЗКА
Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Мар 2018 10:09 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Страхотно!! За няколко минути и аз бях в Дубай ;)
Друго е да си го прочетеш, а не да ми го разказваш по телефона ;)
Любчо, дай малко инфо:
само със сапунерката ли снима?
на тези пясъци използва ли светкавица? /направо страшни портрети ще се получат там/
Само тойоти ли караха арабелите? (Защото в България има и нисани ;) ;) )

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Мар 2018 13:45 
Модератор
Аватар

Име: Славин
Благодаря на Любо за споделените преживявания. Особено илюстрирани с толкова хубави снимки. За мен неговата гледна точка е различна и успях да видя нещата от друг ъгъл.
Ще изразя мнението си малко по-некнижовно, но така бих го казал ако дискутираме очи в очи.
Аз бях там преди 10 години и малко ми дойде в повече това най, най, най ... бетон, алуминий, стъкло, експлоатация... въобще довчерашни гладни рибарски мангали, а сега с пари. Венеции, Лувъри, острови като палми, като света, като на баба им трътката. Специално Дубай не разполага с кой знае какви петролни находища, за разлика от Абу Даби. По спомен само 8% от брутния продукт е от петрол. Всъщност Дубай е една финансова пирамида, която все още успява да се самоиздържа от строенето и продажбата на офиси и апартаменти и туристически поток. Преди 10 години са продавали по няколко десетки хиляди имота, сега са необходими стотици хиляди, а утре ще има ли кой да купува милиони апартаменти на година? От пустиня е тръгнало и дано не стане пак пустиня. Не казвам, че не трябва да се види. Това е моето мнение, не искам никой да се съобразява с него, а може и да не съм прав.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Мар 2018 15:57 
Модератор
Аватар

marinhaker написа:
Страхотно!! За няколко минути и аз бях в Дубай ;)
Друго е да си го прочетеш, а не да ми го разказваш по телефона ;)
Любчо, дай малко инфо:
само със сапунерката ли снима?
на тези пясъци използва ли светкавица? /направо страшни портрети ще се получат там/
Само тойоти ли караха арабелите? (Защото в България има и нисани ;) ;) )

Маринка, снимките са правени и с трите неща, които мъкнах с мен...Имам и с Никона и със Самсунга и с GoPro-то...
Тези с камерката на закрито не стават...те са без светкавица, пък и матрицата и няма да е като на фотоапаратите...Виж на открито...може да правиш близки по качество снимки.Там проблема е, че не можеш да фокусираш където искаш...Тоест само насочваш и снимаш...Прави Raw и после може да се обработват в фШ...
В пустинята съм снимал с малкия и някои/контражурните/ са без светкавица, а останалите са със светкавица, ама по някакво перде...мисля по първо перде...Тоест осветявах обекта, но фона зад него си оставаше какъвто е...И така и не успях да ползвам нито един филтър...
Писах някъде в ФБ...Да наистина там караха предимно Тойоти, ама бензинови шестаци, а не умрели дизели като твоята...Обаче пък ни казаха, че в Саудитска арабия карат пък предимно Нисани...Не, че и там нямаше, но наистина бяха малко.Явно си е на региони...

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Мар 2018 16:21 
Модератор
Аватар

slavin написа:
Благодаря на Любо за споделените преживявания. Особено илюстрирани с толкова хубави снимки. За мен неговата гледна точка е различна и успях да видя нещата от друг ъгъл.
Ще изразя мнението си малко по-некнижовно, но така бих го казал ако дискутираме очи в очи.
Аз бях там преди 10 години и малко ми дойде в повече това най, най, най ... бетон, алуминий, стъкло, експлоатация... въобще довчерашни гладни рибарски мангали, а сега с пари. Венеции, Лувъри, острови като палми, като света, като на баба им трътката. Специално Дубай не разполага с кой знае какви петролни находища, за разлика от Абу Даби. По спомен само 8% от брутния продукт е от петрол. Всъщност Дубай е една финансова пирамида, която все още успява да се самоиздържа от строенето и продажбата на офиси и апартаменти и туристически поток. Преди 10 години са продавали по няколко десетки хиляди имота, сега са необходими стотици хиляди, а утре ще има ли кой да купува милиони апартаменти на година? От пустиня е тръгнало и дано не стане пак пустиня. Не казвам, че не трябва да се види. Това е моето мнение, не искам никой да се съобразява с него, а може и да не съм прав.

Славински, Дубай е част от ОАЕ/Обединени Арабски Емирства/, т.е. в една и съща държава са с Абу Даби.Абу Даби е столицата...Да държавата е разделена на емирства, но това според мен е нещо като нашите общини...
Като цяло в цял ОАЕ не е чак толкова много петрола и затова , че и скоро ще свърши съвсем...хората влагат и правят всичко най..., Идеята им е да преминат на издръжка от туризъм, след като петрола свърши.
Най-големия производител на петрол в света е Саудитска Арабия...Затова и там е най-евтино горивото.
Просто Дубай се е превърнал в един космополитен град и там не може да се отрече уникалното строителство.Въпросните острови са изкуствени и тогава когато са били все още проект...цял свят е твърдял, че не е възможно да бъде изграден на плаващите пясъци по дъното на морето...Обаче днес те са факт и не само това...ами върху тях хората строят и небостъргачи дори/т.е. товароносимостта е много висока,а ние с едни свлачища по морето не можем да се справим/...Да истината е, че играят парите, обаче не може да се отрече, че чрез тях хората там са построили един град от бъдещето...И да...трябва да се види, защото знае ли се...наистина може след време както от пустиня е станало това...отново да се превърне в пустиня...За себе си знам, че бях там и го видях...сега и докато го има...Също така не знам дали всъщност...след като се прибрах , не почувствах пустинята тук...

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Мар 2018 23:56 
Аватар

МПС: Фронтера Б ДБ 3.2V6
Здрасти Любашки, тъкмо си казвах че отдавна не си писал за някое пътешествие в Софийския форум, добре че погледнах тук :), страхотни снимки и за кой ли път казвам, невероятно увлекателно разказваш, направо си сбъркал професията си :)

Чакам с нетърпение нови приключения с мотора ти :bgflag:

Поздрави,

Павката

ОФА КБ C20NE - Бивша.
ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Мар 2018 09:09 
Модератор
Аватар

Благодаря Павка!
П.П.Честно да ти кажа...май не мисля повече да поствам в Софийския форум.Тези хора там нехаят за него, осакатиха хиляди теми на които вече не се виждат снимките.Управата я интересува само бизнеса и рекламите да вървят...Нямам работа там приятелю.Ще си поствам само тук...у дома!
Поздрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Мар 2018 19:42 
Аватар

МПС: Фронтера Б ДБ 3.2V6
lubashki777 написа:
Благодаря Павка!
П.П.Честно да ти кажа...май не мисля повече да поствам в Софийския форум.Тези хора там нехаят за него, осакатиха хиляди теми на които вече не се виждат снимките.Управата я интересува само бизнеса и рекламите да вървят...Нямам работа там приятелю.Ще си поствам само тук...у дома!
Поздрави!

Любо, важното е че имам късмета да те открия тук :), колкото до другия форум, според мен, всичко тръгна назад, откак се смени собствеността на сайта, все още има някаква надежда..., но, не е това което беше преди години, така и иначе да не цапаме темата тук.

Чакам с нетърпение нови вълнения и снимки :moto:

ОФА КБ C20NE - Бивша.
ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 2 [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2