Дата и час: 15 Авг 2018 19:36

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 20 от 20 [ 292 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ПЕЙЗАЖИ
Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Юни 2018 20:06 
Младши офроудър

МПС: Мотоциклет BMW R 1100 GS
lubashki777 написа:
Владич...сигурен ли си , че петната са от обектива...Според мен имаш за почистване матрица на самото тяло.Там има прашинки, тези на обектива почти не се виждат...принципно де...

Свалих обектива, който е на байонет и имаше няколко много малки прашинки по вътрешната леща на обектива. Тази, която е към тялото. Иначе самото тяло има система за почистване, когато се включи апарата.
Поне така съм чел за този апарат де... Но тялото беше чисто.
А виж снимката на яз Батак е от преди близо две седмици и там няма петна. :)

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Юни 2018 20:10 
Модератор
Аватар

Владич, вътре в тялото прашинките по матрицата не можеш да ги видиш... :)
Пробвай след като почистиш обектива да снимаш към небето и гледай дали ще има петна...ако има значи съм прав... ;)

Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Юни 2018 20:15 
Модератор
Аватар

Пламен Пенов написа:
Първата е залез, с поглед към вр.Ботев.
Втората е изгрев - с поглед към Бузлуджа, на тази която се виждат кубетата на църквата, както е написал и колегата Славин.
Ако можеш да се ориентираш по карта - долу горе е това мястото.

ПП Снимката е панорама от 5 вертикални кадъра, и съм щракал ниско до лавандулата за да изглежда по голяма нивата. Има и малка табела - "частен имот - не влизай" която се вижда от пътя между дърветата.

Хайде весело изкарване в Родопите, и чакам снимки. ;)

Мда...същата е нивата, само, че аз снимах от страната на главния път, който са намира в дясно на картата от начертания маршрут...снимал съм я от другата страна и да...имаше същата табела за която ми говориш...
За времето вече видях по екзифа...Изгрева си го направил по спомен в 05,38ч. сутринта...Стана ми странно, защото сме свикнали Ст. Планина да е на север, а...в случая слънцето изгрява над нея, но...явто планината си прави някаква чупка и там се пада ...изток...
За Родопите...надявам се да е готино и да има интересни моменти за снимане!
Ще видим... ;) :)

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Юли 2018 08:10 
Младши офроудър

Момчета вижте какво открих в един руски сайт. Говори за някакви филтри, но не разбрах на апарата ли ги слага, или става въпрос за някакви програми на компютъра за обработка на снимките?
https://muph.livejournal.com/526413.html

Последна промяна ВладиЧ на 19 Юли 2018 15:41, променена общо 1 път

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Юли 2018 08:52 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Владич, нещо не го отварям!

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Юли 2018 15:42 
Младши офроудър

marinhaker написа:
Владич, нещо не го отварям!

При мен се отваря без грешка. Ето го пак. https://muph.livejournal.com/526413.html
Основният сайт-блог от където го вадя е този. https://muph.livejournal.com/
Малко по-надолу има раздел Актуални теми и там втората тема е за тези филтри. Казва се: LR-фильтрьи или "бьило-стало" в один клик.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Юли 2018 07:04 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
До колкото го разбирам, използва някакви Presets- във фотошоп или лайтрум като си ги е кръстил филтри.
Това е функция която записва настройките при обработката на снимката, и после си ги прилагаш на всяка снимка с едно кликване на бутона. Ето и пример: има готови които можеш да си дръпнеш: https://photonify.com/free-lightroom-presets/

Поне това разбирам от статията ;)

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 20 от 20 [ 292 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]