ПЕЙЗАЖИ

фото галерии, снимки, фото дискусии, фото техника
ВладиЧ
Младши офроудър
Регистриран: 17 фев 2017 14:06
МПС: Мотоциклет BMW R 1100 GS

Re: ПЕЙЗАЖИ

Непрочетено мнение от ВладиЧ » 20 юни 2018 20:06

lubashki777 написа:Владич...сигурен ли си , че петната са от обектива...Според мен имаш за почистване матрица на самото тяло.Там има прашинки, тези на обектива почти не се виждат...принципно де...
Свалих обектива, който е на байонет и имаше няколко много малки прашинки по вътрешната леща на обектива. Тази, която е към тялото. Иначе самото тяло има система за почистване, когато се включи апарата.
Поне така съм чел за този апарат де... Но тялото беше чисто.
А виж снимката на яз Батак е от преди близо две седмици и там няма петна. :)

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Непрочетено мнение от lubashki777 » 20 юни 2018 20:10

Владич, вътре в тялото прашинките по матрицата не можеш да ги видиш... :)
Пробвай след като почистиш обектива да снимаш към небето и гледай дали ще има петна...ако има значи съм прав... ;)
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 20 юни 2018 20:15

Пламен Пенов написа:Първата е залез, с поглед към вр.Ботев.
Втората е изгрев - с поглед към Бузлуджа, на тази която се виждат кубетата на църквата, както е написал и колегата Славин.
Ако можеш да се ориентираш по карта - долу горе е това мястото.

ПП Снимката е панорама от 5 вертикални кадъра, и съм щракал ниско до лавандулата за да изглежда по голяма нивата. Има и малка табела - "частен имот - не влизай" която се вижда от пътя между дърветата.

Хайде весело изкарване в Родопите, и чакам снимки. ;)
Мда...същата е нивата, само, че аз снимах от страната на главния път, който са намира в дясно на картата от начертания маршрут...снимал съм я от другата страна и да...имаше същата табела за която ми говориш...
За времето вече видях по екзифа...Изгрева си го направил по спомен в 05,38ч. сутринта...Стана ми странно, защото сме свикнали Ст. Планина да е на север, а...в случая слънцето изгрява над нея, но...явто планината си прави някаква чупка и там се пада ...изток...
За Родопите...надявам се да е готино и да има интересни моменти за снимане!
Ще видим... ;) :)
NISSAN FOREVER!!!

ВладиЧ
Младши офроудър

Непрочетено мнение от ВладиЧ » 19 юли 2018 08:10

Момчета вижте какво открих в един руски сайт. Говори за някакви филтри, но не разбрах на апарата ли ги слага, или става въпрос за някакви програми на компютъра за обработка на снимките?
https://muph.livejournal.com/526413.html
Последна промяна от ВладиЧ на 19 юли 2018 15:41, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Непрочетено мнение от marinhaker » 19 юли 2018 08:52

Владич, нещо не го отварям!
ГОСПОД, СЪЗДАДЕ СВЕТА - "КОЛТ", ГО ПОДРЕДИ!
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

ВладиЧ
Младши офроудър

Непрочетено мнение от ВладиЧ » 19 юли 2018 15:42

marinhaker написа:Владич, нещо не го отварям!
При мен се отваря без грешка. Ето го пак. https://muph.livejournal.com/526413.html
Основният сайт-блог от където го вадя е този. https://muph.livejournal.com/
Малко по-надолу има раздел Актуални теми и там втората тема е за тези филтри. Казва се: LR-фильтрьи или "бьило-стало" в один клик.

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Контакти:

Непрочетено мнение от marinhaker » 20 юли 2018 07:04

До колкото го разбирам, използва някакви Presets- във фотошоп или лайтрум като си ги е кръстил филтри.
Това е функция която записва настройките при обработката на снимката, и после си ги прилагаш на всяка снимка с едно кликване на бутона. Ето и пример: има готови които можеш да си дръпнеш: https://photonify.com/free-lightroom-presets/

Поне това разбирам от статията ;)
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Потребителски аватар
slavin
Модератор
Регистриран: 18 ное 2008 00:06
ime: Славин

Непрочетено мнение от slavin » 21 авг 2018 15:49

Малко морски
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 21 авг 2018 20:24

Славински, да не си ходил по Русията бре... :hmm:
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
slavin
Модератор

Непрочетено мнение от slavin » 22 авг 2018 14:15

lubashki777 написа:Славински, да не си ходил по Русията бре... :hmm:
Ходих по балтийските държави и само Санкт Петербург в Русия. Имам много снимки, но сигурно са на ниско ниво, защото съм аматьор.

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 22 авг 2018 21:09

slavin написа:
lubashki777 написа:Славински, да не си ходил по Русията бре... :hmm:
Ходих по балтийските държави и само Санкт Петербург в Русия. Имам много снимки, но сигурно са на ниско ниво, защото съм аматьор.
Нищо бе...дай да видим.
П.П.Като знам как трудно и колко скъпо струва да се извади руска виза...Не знам дали скоро ще отида до там, а ми се иска...
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
slavin
Модератор

Непрочетено мнение от slavin » 23 авг 2018 08:01

lubashki777 написа: П.П.Като знам как трудно и колко скъпо струва да се извади руска виза...Не знам дали скоро ще отида до там, а ми се иска...
Поздрави!
Здравна застраховка с покритие 30 000 евро, снимка с паспортен размер и 180лв с включени пари за услугата и за седмица я имаш.

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 23 авг 2018 20:49

slavin написа:
lubashki777 написа: П.П.Като знам как трудно и колко скъпо струва да се извади руска виза...Не знам дали скоро ще отида до там, а ми се иска...
Поздрави!
Здравна застраховка с покритие 30 000 евро, снимка с паспортен размер и 180лв с включени пари за услугата и за седмица я имаш.
А колко излиза подобна застраховка...горе долу де...?
Така описано ми изглежда доста достъпно..., а хората искащи руски визи реват... :hmm:
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Контакти:

Непрочетено мнение от marinhaker » 27 авг 2018 07:13

Ще са интересни за разглеждане, то и нашите не са професионални ;)

pegasoto
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 23 юли 2010 15:16
МПС: Toyota LC UZJ100

Непрочетено мнение от pegasoto » 27 авг 2018 09:31

slavin написа:Здравна застраховка с покритие 30 000 евро, снимка с паспортен размер и 180лв с включени пари за услугата и за седмица я имаш.
Това е ако се ходи по стандартния начин със самолет... Ако искаш със собствено МПС, се цакат още едни кинти на фирма в София, която да изфабрикува неистински самолетни билети и/или резервация за хотел. Поне допреди 2г. беше това начинът.

Отговори

Върни се в “ФОТОГРАФИЯ”