GTI събор- Фолксваген среща 2014- Австрия

Потребителски аватар
v69
Модератор
Регистриран: 01 апр 2009 21:26
ime: Виктор
МПС: Тойота Ярис

GTI събор- Фолксваген среща 2014- Австрия

Непрочетено мнение от v69 » 02 юни 2014 09:24

Тази година от 28 до 31 май на езерото Вйорттерзее в Австрия се проведе полуюбилейният 33-ти GTI събор. Това е среща на която се събират привържениците на марката Фолксваген. Нещо като Старозагорските Сузуки срещи преминали след време във формата "Стара Загора и приятели" Полуюбилейна е защото е 33-та среща, но в същото време се чества четиридесетата годишнина от започването на серийното производство на модела Голф. Първоначално е било нещо като голф среща, но с времето се е превърнала във Волксваген груп панаир, но запазвайки първоначалното си име. Имаше павилиони на Фолксваген, Сеат, Шкода, Ауди, а също така и на много тунинг фирми предлагащи какво ли не за тези марки.
Всъщност тази GTI среща се провежда по улиците на селото Мария Вйорт което е на брега на езерото Вйорттерзее.Това е входа на панаира. Посетителите бяха посрещани от издяланият от каменен блок Голф-2. Голям мерак имаха посетителите да се щракнат седнали или подпряли се на предният капак. За това и успях да заснема само задницата на каменният Голф.
1.JPG
2.JPG
Разбира се имаше и много голфове преминали през разкрасяване което при колите се нарича тунинг. Имаше всякакви тунинги, от тип пернишки до коли в които са вкарани доста хиляди евра и бяха направени с вкус. Най добрите ги канеха и показваха на сцената на павилиона на Фолксваген. Малко танци, малко пушиляк и на сцената излизаше поредната тунингована машина. Заснех само тази "двойка".
3.JPG
4.JPG
5.JPG
Подиумът се завърташе на 45 градуса и момичетата канеха собственика да излезе. После интервю...
6.JPG
... вдигане на капака...
7.JPG
...показване и обясняване.
8.1.JPG
Всичко това се заснемаше с две камери и се показваше на големи екрани, един от тях се вижда на по следващата снимка.
8.JPG
Не разбрах за какво му връчиха тази купа, но определено беше хвърлил доста работа по колата и я заслужаваше. Момчето каза, че почти всичко е направил сам в собственият си гараж.
9.JPG
10.JPG
Това беше следващият когото представяха, но мен не ме свърташе при тези антики. Не че не заслужаваха внимание, но на мен акълът ми беше в представеният преди два дена за първи път пред света роудстър на WV. Не беше трудно да се намери, по талпата по талпата и право при него. Истинска радост за окото. Изключително стилен и красив. Като се започне от 20 цоловите джанти, боята, огледалата, фаровете, спойлерите... всичко беше наистина красиво. По добре да ви го покажа отколкото да ви обяснявам с думи.
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG
Инфото за него е оскъдно. Двигател 3000 кубика, 6 цилиндъра, 503 коня, 4 задвижващи колела, максимална скорост 309км/ч и от 0 до 100км. за 3,6 сек.
Наскоро е излязъл и на плейстешън в "Gran Turismo 6" като модел и за това до него имаше две конзоли на които хората можеха малко да покарат виртуално бегачката из швейцарските алпи.
21.JPG

следва
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
НЕ КАРАЙТЕ СЛЕД БЕЛАТА, ОТ ТАМ НЕ МОЖЕ ДА СЕ МИНЕ !!!

Потребителски аватар
Marin Stoyanov
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Re: GTI събор- Фолксваген среща 2014- Австрия

Непрочетено мнение от Marin Stoyanov » 02 юни 2014 14:48

Чакам :)
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Потребителски аватар
v69
Модератор

Непрочетено мнение от v69 » 02 юни 2014 15:31

Следващият павилион е на Ауди и е издържан предимно в червено.
22.JPG
Този RS 6 малко ме учуди с данните си за разхода. Осем цилиндров, 4000 куб, 560 коня- 7,5/100 извънградско. Тия 560 коня трябва да са на бая голяма диета та да пият толкова малко. Цените също са интересни, но това е заради различните данъчни политики в различните държави. Цена в Германия- от 107 900 евро, същото но в Австрия- 139 380 евро.
24.JPG
25.JPG
26
26.JPG
R8 с 5,2 литров двигател, 525 коня, 9,2 литра на извънградско. От 0-100 за 3,8 сек. При цените пак така, Германия от 167 100 евро, Австрия от 231 630 евро.
29.JPG
30.JPG
А3 с 5 цилиндров 2,5 литров мотор, 525 коня, 0-100км за 3,6 сек.
32.JPG
33.JPG
Ауди ТТ с 2,0 литра двигател и 420 коня.
35.JPG
36.JPG
37.JPG
Бяха наслагали те такива пейко- масечни конструкции от които със сигурност се пада доста лошо по гръб, трудно се влиза и излиза, но пък са дизайнерски.
39.JPG
Следващият експонат е най интересен за нашия форум. Паркетник Q3 с палатка залепена за задника му. Все бях виждал носещи конструкции на палатки, ама такава ми беше за сефте. Носещата тръбна конструкция е надуваема и е от някакъв много як материал. Помпата изглеждаше като съвсем обикновена за надувните лодки например, но тръбите кънтяха при удар и въобще нямах шанс да ги огъна или поне леко да ги деформирам. Нямам представа колко тежи тази палатка, но ми се струва, че не е от най леките и си трябва бая местенце в багажника за нея.
40.JPG
41.JPG
42.JPG
43.JPG

Следва
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
gargata72
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 11 окт 2010 18:16
ime: ДИЯН ДИНЕВ
МПС: SUZUKI VITARA

Непрочетено мнение от gargata72 » 02 юни 2014 20:59

Що не каза по рано за този събор , щях да дойда с моя голф да отнеса купите :lol: :lol: :lol:

От няколко години Ауди стана най красивия и здрав автомобил . Много хубаво , че си се сетил да ни споделиш . :good:
ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО , НО СИГУРНО.

Потребителски аватар
barzia_85
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 15 ное 2009 23:22
ime: гошо

Непрочетено мнение от barzia_85 » 02 юни 2014 22:17

Kефещи автомобили
луд умора няма

Потребителски аватар
v69
Модератор

Непрочетено мнение от v69 » 03 юни 2014 08:39

barzia_85 написа:Kефещи автомобили
Стават, ама първоначално този събор е започнал като среща на почитателите на Голф и показване на собствените тунинги, а аз още не съм стигнал до тези коли.
gargata72 написа:От няколко години Ауди стана...
А знаеш ли историята на марката Ауди? Аз бях дочувал разни работи, но там се заприказвах с един собственик на джип с емблемата на Ауди и от него разбрах каква е историята. Този джип е бил произведен през 1956-та. Снимал съм го и ще ви го покажа по натам в разказа.

Потребителски аватар
slavin
Модератор
Регистриран: 18 ное 2008 00:06
ime: Славин

Непрочетено мнение от slavin » 03 юни 2014 21:00

Благодаря за интересната информация

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Непрочетено мнение от lubashki777 » 05 юни 2014 08:11

Супер!
Ще очаквам продължението с голям интерес!
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Отговори

Върни се в “АВСТРИЯ”