Снегопочистване по Австрийски

Потребителски аватар
v69
Модератор
Регистриран: 01 апр 2009 21:26
ime: Виктор
МПС: Тойота Ярис

Снегопочистване по Австрийски

Непрочетено мнение от v69 » 12 яну 2019 02:09

Виждал съм да се чисти сняг с лопати, виждал съм с трактори, виждал съм с Пистенбули (Ратрак),виждал съм с роторни снегорини, виждал съм с какво ли не, ама това с което днес видях да разчистват ме изненада. Вижте сами снимките, после ще го коментирам този вид почистване.
1.JPG
2.jpg
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
Така почистваха днес короните на дърветата около пътя от наше село до една долина която е ски курорт. Понатрупа сняг тия дни при нас, но пътищата са почистени до асфалт, а снегът по дърветата си е реална опасност тъй като е доста тежък и може във всеки един момент да повали дърво на пътя. Около час след като хеликоптера приключи се разходих по левият хълм който се вижда на снимките и имаше паднали наскоро дървета. Там няма автомобилен път а само пътека за туристи. Явно австрийците си познават природата и взимат мерки за да не ги изненада зимата.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
НЕ КАРАЙТЕ СЛЕД БЕЛАТА, ОТ ТАМ НЕ МОЖЕ ДА СЕ МИНЕ !!!

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Re: Снегопочистване по Австрийски

Непрочетено мнение от marinhaker » 14 яну 2019 08:46

Кога ли ще ги стигнем?

П.С.
Да не забравим, че имаме цял хеликоптер :lol:
ГОСПОД, СЪЗДАДЕ СВЕТА - "КОЛТ", ГО ПОДРЕДИ!
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Потребителски аватар
slavin
Модератор
Регистриран: 18 ное 2008 00:06
ime: Славин

Непрочетено мнение от slavin » 14 яну 2019 09:07

Само на въздушната струя ли разчита?

Потребителски аватар
v69
Модератор
Регистриран: 01 апр 2009 21:26
ime: Виктор
МПС: Тойота Ярис

Непрочетено мнение от v69 » 16 яну 2019 23:43

slavin написа:Само на въздушната струя ли разчита?
Да, само чрез въздушната струя почиства короните на дърветата. Сигурно и вие като мен ще си помислите, че за държавата е скъпо удоволствие тази процедура, но вчера научих за още един от начините за пълнене на хазната с пари. Точно този проход, дълъг около 3 километра при лоши зимни условия се поставя знак за задължителни вериги за преминаващите с МПС. В началото на прохода има обособен паркинг на който да се поставят веригите без да се пречи на движението. Ако преминеш без вериги никой нищо не ти казва, но ако забуксуваш и движението спре заради теб... В събота точно това се е случило с един холандец който е имал вериги в багажника но не е сметнал за необходимо да ги поставя. Сега семейството му има на разположение 870 евро по малко за почивката. Чисто информативно ви казвам, че има глоба и ако ви свърши горивото на пътя.
НЕ КАРАЙТЕ СЛЕД БЕЛАТА, ОТ ТАМ НЕ МОЖЕ ДА СЕ МИНЕ !!!

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Непрочетено мнение от marinhaker » 18 яну 2019 08:00

v69 написа:
slavin написа:Само на въздушната струя ли разчита?
Да, само чрез въздушната струя почиства короните на дърветата. Сигурно и вие като мен ще си помислите, че за държавата е скъпо удоволствие тази процедура, но вчера научих за още един от начините за пълнене на хазната с пари. Точно този проход, дълъг около 3 километра при лоши зимни условия се поставя знак за задължителни вериги за преминаващите с МПС. В началото на прохода има обособен паркинг на който да се поставят веригите без да се пречи на движението. Ако преминеш без вериги никой нищо не ти казва, но ако забуксуваш и движението спре заради теб... В събота точно това се е случило с един холандец който е имал вериги в багажника но не е сметнал за необходимо да ги поставя. Сега семейството му има на разположение 870 евро по малко за почивката. Чисто информативно ви казвам, че има глоба и ако ви свърши горивото на пътя.
Супер решение, но дали в България е приложимо! Тук, като не могат да осигурят снегорин и да почистя пътя, слагат знак за забрана за движение-било то и на магистрала! После ти си виновен ;)
ГОСПОД, СЪЗДАДЕ СВЕТА - "КОЛТ", ГО ПОДРЕДИ!
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Отговори

Върни се в “АВСТРИЯ”