Дата и час: 15 Ное 2018 21:26

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: GTI събор- Фолксваген среща 2014- Австрия
Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Юни 2014 09:24 
Модератор
Аватар

Име: Виктор
МПС: Тойота Ярис
Тази година от 28 до 31 май на езерото Вйорттерзее в Австрия се проведе полуюбилейният 33-ти GTI събор. Това е среща на която се събират привържениците на марката Фолксваген. Нещо като Старозагорските Сузуки срещи преминали след време във формата "Стара Загора и приятели" Полуюбилейна е защото е 33-та среща, но в същото време се чества четиридесетата годишнина от започването на серийното производство на модела Голф. Първоначално е било нещо като голф среща, но с времето се е превърнала във Волксваген груп панаир, но запазвайки първоначалното си име. Имаше павилиони на Фолксваген, Сеат, Шкода, Ауди, а също така и на много тунинг фирми предлагащи какво ли не за тези марки.
Всъщност тази GTI среща се провежда по улиците на селото Мария Вйорт което е на брега на езерото Вйорттерзее.Това е входа на панаира. Посетителите бяха посрещани от издяланият от каменен блок Голф-2. Голям мерак имаха посетителите да се щракнат седнали или подпряли се на предният капак. За това и успях да заснема само задницата на каменният Голф.
Прикачени файлове:
1.JPG

Прикачени файлове:
2.JPG

Разбира се имаше и много голфове преминали през разкрасяване което при колите се нарича тунинг. Имаше всякакви тунинги, от тип пернишки до коли в които са вкарани доста хиляди евра и бяха направени с вкус. Най добрите ги канеха и показваха на сцената на павилиона на Фолксваген. Малко танци, малко пушиляк и на сцената излизаше поредната тунингована машина. Заснех само тази "двойка".
Прикачени файлове:
3.JPG

Прикачени файлове:
4.JPG

Прикачени файлове:
5.JPG

Подиумът се завърташе на 45 градуса и момичетата канеха собственика да излезе. После интервю...
Прикачени файлове:
6.JPG

... вдигане на капака...
Прикачени файлове:
7.JPG

...показване и обясняване.
Прикачени файлове:
8.1.JPG

Всичко това се заснемаше с две камери и се показваше на големи екрани, един от тях се вижда на по следващата снимка.
Прикачени файлове:
8.JPG

Не разбрах за какво му връчиха тази купа, но определено беше хвърлил доста работа по колата и я заслужаваше. Момчето каза, че почти всичко е направил сам в собственият си гараж.
Прикачени файлове:
9.JPG

Прикачени файлове:
10.JPG

Това беше следващият когото представяха, но мен не ме свърташе при тези антики. Не че не заслужаваха внимание, но на мен акълът ми беше в представеният преди два дена за първи път пред света роудстър на WV. Не беше трудно да се намери, по талпата по талпата и право при него. Истинска радост за окото. Изключително стилен и красив. Като се започне от 20 цоловите джанти, боята, огледалата, фаровете, спойлерите... всичко беше наистина красиво. По добре да ви го покажа отколкото да ви обяснявам с думи.
Прикачени файлове:
11.JPG

Прикачени файлове:
12.JPG

Прикачени файлове:
13.JPG

Прикачени файлове:
14.JPG

Прикачени файлове:
15.JPG

Прикачени файлове:
16.JPG

Прикачени файлове:
17.JPG

Прикачени файлове:
18.JPG

Прикачени файлове:
19.JPG

Прикачени файлове:
20.JPG

Инфото за него е оскъдно. Двигател 3000 кубика, 6 цилиндъра, 503 коня, 4 задвижващи колела, максимална скорост 309км/ч и от 0 до 100км. за 3,6 сек.
Наскоро е излязъл и на плейстешън в "Gran Turismo 6" като модел и за това до него имаше две конзоли на които хората можеха малко да покарат виртуално бегачката из швейцарските алпи.
Прикачени файлове:
21.JPG

следва

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Заглавие: Re: GTI събор- Фолксваген среща 2014- Австрия
Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Юни 2014 14:48 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Чакам :)

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Юни 2014 15:31 
Модератор
Аватар

Следващият павилион е на Ауди и е издържан предимно в червено.
Прикачени файлове:
22.JPG

Този RS 6 малко ме учуди с данните си за разхода. Осем цилиндров, 4000 куб, 560 коня- 7,5/100 извънградско. Тия 560 коня трябва да са на бая голяма диета та да пият толкова малко. Цените също са интересни, но това е заради различните данъчни политики в различните държави. Цена в Германия- от 107 900 евро, същото но в Австрия- 139 380 евро.
Прикачени файлове:
24.JPG

Прикачени файлове:
25.JPG

26
Прикачени файлове:
26.JPG

R8 с 5,2 литров двигател, 525 коня, 9,2 литра на извънградско. От 0-100 за 3,8 сек. При цените пак така, Германия от 167 100 евро, Австрия от 231 630 евро.
Прикачени файлове:
29.JPG

Прикачени файлове:
30.JPG

А3 с 5 цилиндров 2,5 литров мотор, 525 коня, 0-100км за 3,6 сек.
Прикачени файлове:
32.JPG

Прикачени файлове:
33.JPG

Ауди ТТ с 2,0 литра двигател и 420 коня.
Прикачени файлове:
35.JPG

Прикачени файлове:
36.JPG

Прикачени файлове:
37.JPG

Бяха наслагали те такива пейко- масечни конструкции от които със сигурност се пада доста лошо по гръб, трудно се влиза и излиза, но пък са дизайнерски.
Прикачени файлове:
39.JPG

Следващият експонат е най интересен за нашия форум. Паркетник Q3 с палатка залепена за задника му. Все бях виждал носещи конструкции на палатки, ама такава ми беше за сефте. Носещата тръбна конструкция е надуваема и е от някакъв много як материал. Помпата изглеждаше като съвсем обикновена за надувните лодки например, но тръбите кънтяха при удар и въобще нямах шанс да ги огъна или поне леко да ги деформирам. Нямам представа колко тежи тази палатка, но ми се струва, че не е от най леките и си трябва бая местенце в багажника за нея.
Прикачени файлове:
40.JPG

Прикачени файлове:
41.JPG

Прикачени файлове:
42.JPG

Прикачени файлове:
43.JPG

Следва

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Юни 2014 20:59 
Член на Офроуд клуб Стара Загора
Аватар

Име: ДИЯН ДИНЕВ
МПС: SUZUKI VITARA
Що не каза по рано за този събор , щях да дойда с моя голф да отнеса купите :lol: :lol: :lol:

От няколко години Ауди стана най красивия и здрав автомобил . Много хубаво , че си се сетил да ни споделиш . :good:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Юни 2014 22:17 
Член на Офроуд клуб Стара Загора
Аватар

Име: гошо
Kефещи автомобили

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Юни 2014 08:39 
Модератор
Аватар

barzia_85 написа:
Kефещи автомобили

Стават, ама първоначално този събор е започнал като среща на почитателите на Голф и показване на собствените тунинги, а аз още не съм стигнал до тези коли.

gargata72 написа:
От няколко години Ауди стана...

А знаеш ли историята на марката Ауди? Аз бях дочувал разни работи, но там се заприказвах с един собственик на джип с емблемата на Ауди и от него разбрах каква е историята. Този джип е бил произведен през 1956-та. Снимал съм го и ще ви го покажа по натам в разказа.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Юни 2014 21:00 
Модератор
Аватар

Име: Славин
Благодаря за интересната информация

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Юни 2014 08:11 
Модератор
Аватар

Супер!
Ще очаквам продължението с голям интерес!
Поздрави!

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]