Дата и час: 18 Юли 2018 15:34

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Покана за Великденска мото-разходка
Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Апр 2018 23:43 
БAШ ОФРОУДЪР

МПС: Toyota LC UZJ100
Привет,

По празниците вероятно ще съм си в Стара Загора. В събота метео прогнозата е за дъжд засега... Мисля да използвам деня за да сменя маслото на "мръсницата". А в неделя времето засега е обещаващо! За мотор де, да не си помисли някой нещо друго :) Та ми хрумва да взема да я разтъпча тая италианска госпожа. Еднодневно, ама стабилно да я разтъпча... Планът е Странджа от турска страна. Нещо подобно на разходката ми отпреди 3 години. Скалния манастир Свети Никола до Мидия. Оттам през горските асфалтирани пътчета до Инеада и наобратно. Точно тези гори са ми интересни, защото когато минах оттам преди 3 години набързо, видях че гората беше обрасла с едни лилаво цъфтящи рододендрони. Тогава не можах да спра и да снимам, че времето беше напреднало, та ми се иска сега...

Набързо скалъпеният маршрут по картите на гугъл показва нещо такова. 7-800км по второстепенни пътища, 12-13 часа наистина стегнато каране. Спиране само за зареждане и тук таме някоя снимка. Хапването на крак с каквото съм си взел в куфара за да не губя време по софри... че денят все още не е достатъчно дълъг. А и не обичам много по тъмно да карам. Много ранно тръгване в неделя (08.04.2018) сутрин. Нагласите ми засега са за около 5:00-5:30.

Ще се радвам ако има някой, който да се включи за компания. За Турция е необходим задграничен паспорт.

Весели празници на всички!

Поздрави,
Иво

П.П.: Оставям си задна вратичка - ако прогнозата се промени за дъжд в неделя, ще се откажа!

Профил  

Заглавие: Re: Покана за Великденска мото-разходка
Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Апр 2018 20:49 
БAШ ОФРОУДЪР

Забравил съм да спомена, че в Турция има едни 300-400км, и ако някой все пак реши да се присъедини, трябва да си предвиди турски пари за зареждане (според колко му гори мотора и дали може да ги изкара с един резервоар)!

Ама то като голедам у какъв интерес към разходката...

Поздрави,
Иво

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Апр 2018 19:15 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Иво, интерес със сигурност има! Аз лично препрочитам предложението няколко пъти, Ама ... празник е и родителите трябва да се уважат и агънце да се хапне. Разгледах и пътуването ти ... уникално е и много се кефя, Ама.
Надявам се другия път да е.
Приятно и безаварийно пътуване ти пожелавам и да си напълниш душата с емоции. :friends:
п.п. ще съм любопитен да разгледам снимки. :yes:
Поздрави.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Апр 2018 20:14 

МПС: Suzuki DL1000 V-Strom '03
Subaru Outback 2.5AT lpg '00
И аз чета и препрочитам, ама пусто съм нощна смяна вече... Трудна работа да се сменям по празниците, когато графика е уговорен отдалече...
Пък утре ако запаля в 8:30 от Варна - в най-добрия случай може да се засечем някъде около обяд по маршрута... Губи си смисъла да си скъсвам задника от бързане, да пропусна половината, че и пак да се прибирам вечерта... (оставям настрана недоспиването, ама него го преживявам, като си струва)
Иначе идеята е много добра, но да се надяваме да има и следващ път с подобна. Следя! И приятно!!! ;)

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Апр 2018 20:49 
БAШ ОФРОУДЪР

Ха! То и интерес имало... :)

При мен нещата не винаги се препокриват с реалностите за съжаление... Планът ми за разходка остава, само че се измества с един ден. Т.е. ще карам в понеделник (09.04). Тъкмо да оставя още ден за размисъл на колебаещите се :) Не може само да се яде и да се пие... трябва и мотори да се карат!

Поздрави,
Иво

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Апр 2018 18:14 

МПС: Suzuki DL1000 V-Strom '03
Subaru Outback 2.5AT lpg '00
Аз съм пас. И утре съм на работа и времето ми е накъсано.
Приятно возене!
И да се надявам за следващия подобен път да се класирам...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Апр 2018 23:02 
Модератор
Аватар

Надявам се, че си се прибрал безаварийно и е било страшно готино и емоционално!!!
Ще очакваме някоя снимка какво изтървахме...
П.П.Днес се завърнах рано сутринта от село, но вече прекалено късно да те гоня.Гледайки обаче какъв ден се задава...просто не издържах.Два телефона...два отказа за съвместно каране и...отлепих сам.Направих си едни 300км. днес, спирах да снимам и се кефих максимално, въпреки, че не успях да дойда...Пък нека после Хондите да са такива или онакива... ;) :grin:
Ще пиша отделна тема за днес от мен, а тук чакам да се отчетеш и...без шикалкавения... ;)
Поздрави!

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]