Дата и час: 23 Сеп 2018 03:28

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 2 [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Мото Родопи
Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Окт 2016 00:47 
БAШ ОФРОУДЪР

МПС: Toyota LC UZJ100
Привет!

Тази година по разбираеми причини успях да открия мото сезона адски късно - средата на август. За да оправдая разходите по гражданската отговорност, смяната на маслото и новия акумулатор на моторетката се стремях да карам при всеки удобрен случай. Миналата седмица Тони Конакчиев организира здраво каране, чийто маршрут ми хареса доста. Тогава не успях да се включа, но бях решил че този уикенд ще поправя грешката. Още повече, че като гледам прогнозата за времето, нищо чудно това да се окаже и закриването на сезона ми. Дано да не е така!
Плана горе-долу беше София - Пазарджик - Кричим - Доспат - Гоце Делчев - Попови Ливади - Кресненското дефиле - София. Имах идея една приятелка (JuSK) да ми прави компания, но тя отпадна в последния момент. И общо взето както в повечето случаи се получава си правим компания само двамата с моторетката. Не исках да тръгвам прекалено рано, защото времето е адски студено тези дни. Реално, след като се опаковах доволно със дебели дрехи, метнах за всеки случай и летните доспехи в куфара, 2 сандвича и портативния компресор, се измъкнах от вкъщи към 10:30 днес. Температурата беше 4 градуса. Реших, че няма да мъкна фотоапарата с мен и ако спирам за фото, ще снимам с телефона.
Въпреки ниските температури, не съм чувствал никакъв студ. Имах единствено притеснение към гумите ми - Metzeler Tourance на 24 000км, с които упорито искам да завърша сезона :) Имат минимални остатъци от грайфер и не бях сигурен дали на студения асфалт ще държат добре. От предишното каране имах бензин за около 150км, така че директно се качих на магистрала Тракия. На отбивката за Костенец хванах стария път за Пловдив - магистралите са ми мега скучни. Рила отдясната ми страна показваше пресен бял снежец тук там по върховете. Това означаваше, че карането до яз. Белмекен, което съм обещал на JuSK, остава за догодина. Първото спиране беше на Лукоила на Пазарджик. Напълних догоре и вече бях готов да отбия вдясно през селата за Кричим. Още тук есенните цветове бяха много красиви и нямах търпение да се натикам в сърцето на Родопите.
Бързо подминах Кричим и след 10-15 остри завоя и един тунел се паркирах на яз. Кричим.

Изображение

Изображение

и моторетката паркирана там...
Изображение

Тук температурата се беше покачила драстично и термометъра показваше 19 градуса. Хвърлих един кат дрехи, смених зимното боне с лятно и продължих. Знаех, че не трябва много много да се помотквам със спирки, тъй като имах бая път, бях тръгнал късно, а и се стъмваше рано. Но времете беше прекрасно, гледките страхотни и нямаше как да подминавам без да спра.

аз. Въча
Изображение

Изображение

Изображение

Радвах се като малко дете да бъда сред тази красота. И на моторетката си се радвах :)
Изображение

Изображение

Изображение

Пътя беше стария напукан асфалт, но гуметките, колкото и дърти и вече почти на конци, държаха много добре и аз раздавах доволно газ и беснеех по завоите. Юле, това е за теб - аз слонче със хуботче нямам, но май не ми и трябва ;)

Изображение

След 10-15км стигнах отбивката за стената на Цанков Камък, а с това може би и най-голямата наслада и кеф за деня - чисто новия асфалт. Бързи, отворени завои с добра видимост, позволяващи да се кара на максимума. Там наистина се раздадох и си напълних душата. Бързо се озовах на разклона за Настан и оттам поех към Тешел.

малко преди самия разклон Тешел
Изображение

Успях почти неусетно да подмина Борино и след още 2-3 серпентини пред мен се откри това - райски пейзажи:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Реших че на тази гледка ще изям единия сандвич.
Изображение

Докато хапвах гледах как по серпентините под мен се качват 2 мотора. Бяха интересна комбинация - леко ендуро и голд уинг :) Когато се изравника с мен, намалиха спряха и ме попитаха дали всичко е наред. След като кимнах с пълна уста, те се усмихнаха и продължиха. Респект - такова трябва да е отношението на моторист към моторист!

Продължих по завоите, но и не се отказах да спирам от време навреме за по кадър. Даже ме беше много яд, че Никона не е с мен...

Изображение

Изображение

Подминах Доспат, без да се отбивам:
Изображение

И започнах едно лудо спускане по завоите към Гоце Делчев. На чешма около разклона за с.Долен си напълних бутилката. Тук за пръв път през деня започнах да се чувствам несигурен с гумите си. Не зная дали беше от тях или асфалта прекалено излъскан, но на всеки 2-3 завоя усещах как задницата ми играе неконтролируемо. Колкото и да бяха хубави завоите, върнах драстично газта, за да предотвратя инциденти.
Гоцето ме посрещна с температури от 22 градуса! Не спрях въобще, а директно драснах нагоре по новия асфалт към Папаз Чаир (Попови Ливади). Тук отново задната ми гума започна да танцува и карах по-внимателно.

снимка на паметника на Гоце Делчев:
Изображение

Caponord-a отдясно
Изображение

Caponord-a отляво
Изображение

обичам си го и си го снимам... :)

панорама на Южен Пирин
Изображение

След 30-40мин успях да се спусна на главния път от/към Кулата и поех на север. В Сандански температурата вече беше 24 градуса, около 17:00 часа!
Реших да спра в Кресна за кратка почивка и да излапам втория сандвич.

Кончето на фона на Кресненските пясъчни пирамиди:
Изображение

и същите пирамиди със Синанишкото било отзад:
Изображение

Следваше адски натовареното Кресненско дефиле. След Благоевград не се качих на магистралата, а хванах стария път към Дупница. Там на Еко-то напълних отново резервоара догоре. Тъй като часа беше непреднал, а не ми се караше по тъмно, по магистралата за около час и малко си бях вкъщи.

Така прекарах днешния неделен ден. Един от последните, ако не и последния ден от мото сезона. Цялата обиколка ми се върза 565км.

ето данните:
Изображение

трака:
Изображение

височинния профил:
Изображение

Поздрави,
Иво

Профил  

Заглавие: Re: Мото Родопи
Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Окт 2016 07:32 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Иво, благодаря за споделеното!

Първото ми нещо когато малките поотраснат е да си купя мотор! Никога не съм вярвал, че така ще ме стегне ежедневието-да нямам време 5мин. да отделя за себе си! Не знам, ежедневната ми работа от 13ч, и напрежението което съм събрал от нея и след като се прибера докъде ще я докарам :sorry: !

Преди съм попадал на мисли написани от П.Дънов: "здравето си давате за пари, после същите ще ги давате за лекарства!" (цитирам по спомен), от ден на ден все повече сериозно взех да се замислям върху тази мисъл!

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Окт 2016 09:24 
Модератор
Аватар

Име: Славин
Аз мотор няма да си купя, но все по-често хуквам за Родопите и други красиви места да разтоварвам. За съжаление няма как да комбинирам с офроуд, защото с Витарата придвижването е бавно, а няма време и гледам максимално бързо да пристигам целта. В петък тръгнах след работа за яз. Ивайловград и за час и половина, още по светло бях на приказно място близо до стената. После два дни риболов и разходки с лодка, тиха компания и снощи пак обратно.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Окт 2016 11:08 
БAШ ОФРОУДЪР

marinhaker написа:
Иво, благодаря за споделеното!

Първото ми нещо когато малките поотраснат е да си купя мотор! Никога не съм вярвал, че така ще ме стегне ежедневието-да нямам време 5мин. да отделя за себе си! Не знам, ежедневната ми работа от 13ч, и напрежението което съм събрал от нея и след като се прибера докъде ще я докарам :sorry: !

Преди съм попадал на мисли написани от П.Дънов: "здравето си давате за пари, после същите ще ги давате за лекарства!" (цитирам по спомен), от ден на ден все повече сериозно взех да се замислям върху тази мисъл!
Не съжалявай и не унивай, Марине! Всяко нещо с времето си...
Без да познавам добре Дънов, тук е много прав. За съжаление така е устроен света, в който живеем. Закърмени сме с консуматорско мислене и сме част от консуматорско общество. Набива ни се явно и на подсъзнателно ниво ежедневно. Не мисля, че лесно може да се излезе от него :(

slavin написа:
Аз мотор няма да си купя, но все по-често хуквам за Родопите и други красиви места да разтоварвам. За съжаление няма как да комбинирам с офроуд, защото с Витарата придвижването е бавно, а няма време и гледам максимално бързо да пристигам целта. В петък тръгнах след работа за яз. Ивайловград и за час и половина, още по светло бях на приказно място близо до стената. После два дни риболов и разходки с лодка, тиха компания и снощи пак обратно.
Важното е всеки да намери какво го прави щастлив! За мен примерно това е да карам мотор, за теб да отидеш за риба на приятно място. Ако когато се приберем вечер вкъши, на лицата ни има усмивки - всичко е било както трябва.
Мотора не е за всеки. Трябва да ти идва отвътре, трябва да го усещаш, да го чувстваш... Усещането и възприятията за околния свят природа са коренно различни от всичко друго, което съм преживявал.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Окт 2016 15:10 
Модератор
Аватар

Име: Славин
Нямам против моторите, карал съм и подкрепям мнението ти, но вече съм доста натежал и на години и на маса... Даже не съм и рибар в истинския смисъл, но понякога това е хубав начин да си на приятно място с хубава компания. Постоянно се надлъгвам с хора, че да започвам да го правя с животни, а най-малко риби.
Идеята е една и съща - да се избяга от ежедневието като се отиде на приятните места бързо.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Окт 2016 22:44 
Младши офроудър

Красота! Напълниха ми се очите! Есента е прекрасна!

pegasoto написа:
Пътя беше стария напукан асфалт, но гуметките, колкото и дърти и вече почти на конци, държаха много добре и аз раздавах доволно газ и беснеех по завоите. Юле, това е за теб - аз слонче със хуботче нямам, но май не ми и трябва ;)
Който може, си го може! Други ще се учат на Белмекен, живот и здраве! Или каквото дойде :D

pegasoto написа:
Така прекарах днешния неделен ден. Един от последните, ако не и последния ден от мото сезона. Цялата обиколка ми се върза 565км.
Аз все още се взирам в прогнозите с тиха надежда...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Окт 2016 22:58 
БAШ ОФРОУДЪР

JuSK написа:
...Аз все още се взирам в прогнозите с тиха надежда...
Стискам палци да намериш, това което търсиш! ;)

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Окт 2016 23:28 
Модератор
Аватар

Иво, благодаря за споделеното.Вчера и ние мръднахме малко...а аз след като се разделихме с групата навъртях още едни 150км., че нещо ми дойде малко и не ми се прибираше.Поскитах в полите на Ст. Планина...направих няколко кадъра и се прибрах на фарове.Беше релаксиращо и готино...
Поздрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 11 Окт 2016 00:10 
Модератор
Аватар

Тъй като няма да пиша отделна тема/в интерес на истината не ми се играе да намалявам снимките/, ще ползвам темата на Иво/ дано да не се сърди и да няма нещо против/, за да ви пусна няколко кадъра от неделя...
И така...
В неделя не ми изпускаше може би последния хубав почивен ден за този сезон.Като казвам хубав...имам предвид за каране на мотор.Чухме със Стефко и се събрахме банда от четири машини.Уговорката беше някъде за кратичко и така поехме в посока Старозагорски минерални бани - Сулица, и след това през Еленино - Кирилово и Богомилово затворихме кръга отново стигайки до Ст. Загора.Пихме по кафенце, направихме раздумката и се пръснахме по домовете.
Обаче...спирам аз пред гаража...V2 мотора боботи под мен и нещо дори не ми се гасеше, а в главата ми едни мисли за още и още каране...Поглеждам часовника, а той вече клони към ракиено време - 16,00ч....
Абе...викам си аз...що не дръпна още малко, пък после ще се прибирам.Тъкмо и залеза предстои, може и да направя някой кадърче...ей така на майтап...
Гася двигателя, мотора утихва и той не вярвайки, че толкова беше карането за деня, а може би и за този сезон, оставям го да се чуди какво става и беж нагоре до апартамента, с една едничка цел...да отида до тоалетна, и да уведомя близките, че всъщност все още ...не съм се прибрал...
И така точно след 5 минути, двигателя отново забоботва с характерния си за V2 невероятен звук, и аз вече се нося към ...Ст. Планина.Кзах си сигурно вече есента е дошла, но...в равнината поне не беше, а както и в последствие видях и в ниските части на планината също.Покарах, направих някои снимки.Е...не са върха на сладоледа, ама важното е, че си релаксирах на воля и се кефех максимално.Снимах пейзажи/въпреки калпавата и силна слънчева светлина/, снимах китки и есенни щтрихи и накрая завърших самостоятелния мото-набег със страхотен залез.
Прибрах се на фарове, по тъмно доволен и отпочинал.
Пускам ви малко кадри, за да ви направя съпричастни към моя релакс.
Гледайте на цял екран и мисля, че няма да съжалявате
Поздрави на всички!

П.П. Давам линк към Flikr, за да ги гледате на цял екран.

https://www.flickr.com/photos/143986505@N06/albums/72157673754581711/with/30129919132/

Поздрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Окт 2016 17:42 
БAШ ОФРОУДЪР

lubashki777 написа:
... ще ползвам темата на Иво/ дано да не се сърди и да няма нещо против/...
Естественоо, че нямам нищо против! Винаги ми е приятно да се радвам на снимките ти!

Профил  

Заглавие: Re: Мото Родопи & Пирин
Непрочетено мнениеПубликувано на: 17 Окт 2016 13:50 
БAШ ОФРОУДЪР

Привет!

По молба на Любашки, ще драсна 2-3 документални реда за вчерашната ми мото-разходка.
Времето навън вече е доста студено и неприятно, но тия дето късно сме открили мото-сезона, хич и не искаме да го закриваме... Имах уговорка с Юлия този уикенд да разкършим и нейната моторетка. До късно събота вечерта гледах различни сайтове с прогноза за времето и за съжаление, това, което виждах изобщо не ми харесваше. Прогнозата беше за превалявания в почти цялата страна. Криво-ляво успях да скалъпя 3 различни маршрута с идеята на сутринта да изберем един от тях.
Неделя рано сутринта се измъкнах от Искърското дефиле и айде към мястото на срещата в София. Времето студено, влажно, асфалтът мокър, гумите ми за мъгла въобще не държат... Меракът си е мерак и естествено Юлето беше цъфнала преди мен на уреченото място. Набързо и нахвърлих идеите за каране и тя избра един от тях. Извиних и се, тъй като очаквах предвид времето и лошите ми гуми да не съм й на нивото по завоите, погрижихме се набързо за някои леки болежки на КТМ-а и отпрашихме към Банско. София ни изпрати с много намръщено време и дъжд.

И двамата не искахме да караме по магистралата и отбихме по стария път за Дупница. Първата спирка за красиви попътни гледки беше на яз.Дяково.
(отново снимките са от двата ни телефона, не обичам да разнасям големия фотоапарат, когато съм с мотора)

Изображение

Изображение

Магистралата под нас и навъсената Рила отзад. Чудих се ще успеем ли изобщо да се изсушим вечерта по къщите...
Изображение

Бързо подминахме Дупница и Благоевград. На Симитли спряхме за малка почивка. Няколко кратки напътствия за Юлия относно предстоящия къдрав път, чаша-две чай от термоса и хайде по кончетата/кобилите :) Пътя през Предела е много добър и завоите се изнизаха неусетно. Докато се усетим и бяхме в Банско. И на двамата много ни хареса. Трябва да отбележа, че Юлето е доста добър ученик, като цяло се вслушва в съветите ми (то и аз съм един инструктор...) и по завоите наистина минахме доста стегнато.
В Банско млад пъпчивец с BMW 3-ка спря рязко пред мен без мигач и зави надясно за да паркира. Аз за малко да се изтупам, щото по инерция когато съм с ниска скорост натискам задната спирачка, но нали гумите ми вече отдавна са в отвъдното и задницата затанцува весело на aсфалта :) Юлия май се изплаши повече зад мен, но всичко се размина без инциденти. Спряхме на центъра за разбор как и накъде продължаваме. Исках да се качим до хижа Вихрен. Лично аз малко се притеснявах, защото пътя е малко натоварващ за по-начинаещ моторист. Много голяма денивелация, тесен път, обратни завои с наклон, където ако не подготвиш предварително правилната предавка и траектория, или отваряш много завоя или директно можеш да загасиш мотора или да го изпуснеш в средата на завоя. Наплаших добре спътничката с всичкото това инфо и айде газ нагоре с думите "Карай плътно зад мен!".

Спряхме на една от пистите под вр.Голяма Тодорка да се порадваме на зимните ски съоръжения.
Изображение

красавците:
Изображение

пътчето:
Изображение

и аз изтипосан там:
Изображение

Бяхме разминали огромна група мотористи, слизащи надолу, основно BMW GS, KTM Adventure... Юлето беше впечатлена къде се е наредила и тя до батковците :) Следващите снимки, с грейналата й усмивка доказват това (Любашки, те са и за теб - държеше да я видиш ;) ):
Изображение

Изображение

Няколко километра по-нагоре спряхме да разтъпчем нозете до Байкушевата мура, чиято възраст се оценява на повече от 1300 години.

Изображение

Изображение

Байкушевата мура с вр.Голяма Тодорка отзад:
Изображение

Следваха още 4-5 серпентини нагоре и се паркирахме пред х.Вихрен на 1950м.н.в. Имаше доста туристи слизащи от планината. Небето беше брутално, очаквахме всеки момент да се отвори ципът и насъбралата се вода да се излее отгоре ни.

Изображение

Изображение

Естествено не може без фотосесия на "любимите":
Изображение

Изображение

Изображение

открийте втория мотор:
Изображение

Имахме идея да се поразтъпчем около час нагоре до езерата над хижата, но времето ни отказа. Затова бързо вътре при хижарите за по чай и леща. Юлия се беше постарала и изненада с половин тава домашна баница. И на нея не и простихме :) Бях заклеймен, че съм луд да се возя на тая огромна купчина желязо предвид очакваните гръмотевици :) Не чакахме дълго да видим как реагира "желязото" на Пиринските гръмотевици и айде по обратния път надолу.
В Банско, напълнихме резервоарите и Юлето ми се върза да начеша крастата и да не караме по обратния път до София, а да хванем през Разлог, Юндола, Велинград... Благодарско! Така от Пирин се прехвърлихме набързо в Родопите. Въпреки мрачното време, температурата беше много приятна за каране - 18-19 градуса, т.е. нито е студено нито топло - като по поръчка!

Цветните палитри естествено не закъсняха:
Изображение

Изображение

Изображение

манекенът и той там:
Изображение

Пътя Разлог - Юндола е прекрасен. Невероятен асфалт, бързи отворени завои с плавно набиране на надморската височина - кеф за моториста. Факт е, че на хубав асфалт, старите ми гуми държат безотказно и това ми позволяваше да "навивам масура". Очевиден беше напредъка, постигнат от спътничката ми в управлението на КТМ-а, та не ми се и налагаше да я изчаквам много. И двамата се накефихме жестоко. На Юндола спряхме при бабите на пазара за домашно сладко и кашкавал. Трябваше и да посъберем малко усмивките.

Естествено и за да проверим как се е движил оранжевият по завоите. Хоботчето е далече, но баввно и равномерно приближава след всяко каране!
Изображение

От Юндола имахме няколко варианта за слизане от другата страна на Рила: Юндола-Белмекен-Сестримо, Юндола-Белово, Юндола-Велинград-Септември. Заложихме на най-добрия асфалт и третия вариант. Километрите се изнизаха бързо по завоите и скоро излезнахме на стария път за Пловдив. Отново се разминахме с няколко групи големи КТМ-и. Пак за да избегнем магистралата хванахме наляво в посока Белово. Тук някъде забелязах че умората вече започва да си казва думата. На Лукойла на Костенец отбих за заслужена почивка и довършване на остатъците от домашна баница. Отпочинали се качихме на магистрала Тракия. Пуснах Юлия да води и за нула време, точно на смрачаване бяхме в София.
Така добре бях разчел почасовите прогнози за времето и подбрал маршрута, че дотук освен сутрешния 10-минутен дъждец на излизане от София, не бяхме и помирисали повече вода по пътя. Да, но това беше дотук. Мен ме чакаха още 20-ина километра до Искърското дефиле. Тъкмо се разделихме и небето се отвори. До Сточна гара бях мокра кокошка. Неприятното при моя мотор е, че е с висока туристическа слюда плюс допълнителен ветробран отгоре и аз на практика гледам през нея. След дълго каране по нашите чисти пътища, слюдата е замазана от умрели насекоми и мръсотия. При дъжд всичкото това прави виждането на границата на невъзможното. Допълнително и мокрия ми визьор на каската. На Илиенци отводняване на пътното платно няма и там се джапа в 20-30см кална вода. Представете си ме мен в цялата тази картинка как се навеждам настрани за да гледам пътя отстрани на слюдата :)
Та така, това което си спестихме за целия ден, се стовари върху мен за последните 50 минути. Въпреки това карането беше жестоко и не съжалявам въобще!

Вкъщи ме посрещнаха със запалена камина ето така:
Изображение
Благодаря, Ани!

Благодаря горещо на Юлия, която ми уйдисва на не съвсем кратките и леки планове за мото-скиторене. Надявам се и тя да оценява, че там където ходят големите ендура е красиво и интересно ;) С хубава и приятна компания и впечатлението от разходката е различно!

Цялото каране се върза на 460км:
Изображение

снимка на маршрута:
Изображение

височинния профил:
Изображение

интерактивна карта:

От мен толкова!
Поздрави,
Иво

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 17 Окт 2016 23:51 
Младши офроудър

От мен едно голямо благодаря за чудесната разходка, полезните съвети и търпението, доброто настроение, готината компания, супер маршрута и пролуките във времето, които някак нацели :) Това, че теб те е обрулил пороят, е понеже не спираш да предизвикваш времето с тези упорити спомени за гуми на здрави конци :mrgreen:
Да ти кажа, вдигна ми се разходът този път (от 3,45 на 3,8 на сто). Не е лесно да те гоня с Малчо!
Пътуването беше просто разкошно напук на гадничкото време в Мордор и Винкелтаун. Но от Вихрен не беше честно да качваш само слънчеви снимки, имаше и облаци, видях ги!!! :yes: Тези прекрасни родопски пътища ще имам да ги сънувам цяла зима. Такава невероятна красота!
PS Май-май ще ми разпечатат отпуска и за тази събота. Мисли маршрут :grin:

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Окт 2016 07:15 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
КТМ-ма е страхотен!

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Окт 2016 07:22 
Модератор
Аватар

Еха...а аз през цялото време ви чаках на среща в прохода Троян -Кърнаре...Добре, че сте отменили обаче този маршрут, защото малко след като се чухме към обяд с Иво и ние навлезнахме в прохода, се изля такъв порой, че само погледнах жената и и казах, че си представям какво щеше да и е, ако ми беше уйдисала да ходим до Рибарица с мотора, а не с колата... :?
Страхотен маршрут, страхотни гледки, и много усмивки.Браво на вас.
П.П.Юле, щом сте минали по този терен/имам предвид терен със завои, където не може да се кара много бързо/, и сте направили за деня почти 500км., направо си е супер и ти си се справила повече от добре.Браво.
Искаше ми се нещо съвместно, ама...далечко сме, но все пак знае ли се.... :hmm:
тази седмица, съм на работа в събота, но в неделя почивам и ако времето даде ръка мисля да вадя мотора от гаража при всички случаи, та...ще видим... :)
Поздрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Окт 2016 07:40 
Модератор
Аватар

През това време, аз и жена ми с колата/първо много съжалявах, но после след като ни заля страшен порой на връщане вече не беше съвсем така/, а не с мотора решихме импулсивно да изкараме един хубав уикенд в Тетевенския балкан.Понеже все в последния момент се налага да координираме нещата, и сега беше така...Тоест търсенето на хотелче за отсядане се случи в последния момент, в събота преди тръгване.Намерихме си чудесен такъв в Рибарица, дадохме наставления на децата, за времето в което щяхме да липсваме , натоварихме се на колата и гас.Прохода Троян-Кърнаре беше страхотен.Спирах да снимам постоянно Есента беше навсякъде и чудните и оранжево-червени багри ни омайваха, а преживяването беше страхотно.
След това Рибарица, Тетевен и накрая гвоздея на програмата...черешката на тортата...Гложенския манастир.Уникално място, което ни посрещта с невероятна есенна картина.
Няма да намалявам снимки, за да ги качвам тук, че нещо в последно време много се дразня на силно влошеното качество на кадрите слествие на това, затова...просто ви давам линк/това е пък специално за Иво, който няма фейсбук и му обещах да постна да види снимките ми/, към албумчето от пътуването.Гледайте на цял екран и мисля няма да съжалявате, защото...малката въшка/нова ми придобивка от месец насам - Samsung nx500/, просто се представя по-добре от Никона... :? :o и вече не мъкна тежкия фотоапарат с мен, а се доверявам изцяло на нея и мисля не бъркам.
Приятно гледане...

https://www.flickr.com/gp/143986505@N06/9pE3fH

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 2 [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]