Дата и час: 20 Апр 2018 05:51

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 2 [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Мото разходка до Златния град
Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Апр 2016 07:54 
Модератор
Аватар

Понякога една твърде дълго отлагана и очаквана дестинация се оказва освен нещо страхотно и уникално, но и нещо силно притегателно и дори да не кроиш планове за повторно посещение то някак си от само себе си се случва.
За мен една такава дестинация е Златоград.За съжаление при посещението ми за първи път на този невероятен край на България през есента на 2015г...

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=189929

...не можахме да разгледаме всичко което имаше за гледане.Успокоявах се, че видиш ли на...тъкмо ще имам повод да посетя това място отново, но някак си със съзнанието си преценявах, че това едва ли ще се случи скоро... :hmm:
Въпреки всичко...то се случи твърде скоро и не само това...второ ми посещение се оказа на...мотор :o :yahoo: , което пък въобще не беше дори и в мечтите ми.
След екстреното закупуване на мотор от моя страна/нито бях тръгнал да го купувам , нито имах парите...просто исках да го видя що за модел е и как се стои на него, но...когато нещо има да става...то става.../, с моя приятел Стефко макар и при доста ниски температури направихме няколко къси трипчета/най-дългото до Сливен , за да си закупя каска и панталон от там/.
Чакахме с нетърпение да се затопли, ама пустото му време/нали е март...женска работа/ и все ни извърташе неприятни метереологични шеги, докато...Тошката от Кърджали не предложи миналата седмица трип Ст. Загора-Кърджали-Златоград.Предложението беше супер примамливо, времето го даваха да у хубаво и въпреки, че беше на доста голямо разстояние като крайна точка, на мен някак не ми беше притеснено.Вечерта до последно преди указания ден си дооправях някои неща по моторетката, която с пълен до гърловината резервоар стоеше и чакаше неделното приключение.
И така...деня дойде.Ставане, последни приготовления, обличане на екипа и след среща със Стефко отпрашваме в посока Кърджали.Тук е момента да спомена, че групата от три мотора се състоеше от две BMW-та F650-ки ендураци и моята Honda Deauville 650.
Тръгнахме със Стефката и гас до Хасково, където направихме първата бърза почивчица за по кафенце и кроасан.

Изображение

Времето не беше точно каквото ни го обещаха сипноптиците и дори на моменти се притеснявахме да не ни завали, но...връщане назад няма.

Скоро стигаме и в Кърджали, а срещата с Тошката и последната машина в екскурзията е доста емоционална.

Изображение

Изображение

Стефката...нали е голям фен на марката...

Изображение

...нямаше как да не го запечатам на фотото :)
Последни приготовления, преценка на опъването на веригата на Тошко-вото BMW и потегляме.
Излизаме от Кърджали и поемаме в посока Момчилград.Пътя е нов, няма дупки,а полегатите завои ни доставят невероятно удоволствие от управлението на мотоциклетите.На фона на прекрасните гледки от завоите на реката, ние просто сякаш се реехме във въздуха завой след завой.Скоростта ни не беше много голяма и по-скоро се наслаждавахме на гледките и закачливите изпреварвания на всеки един от нас на цялата група, като така си сменихме по няколко пъти местата в колоната.
Скоро отбихме в посока Златоград и решихме да спрем за кратка почивка.

Изображение

Докато моите другари се суетяха около бавар-ките, моя милост подпря Хондата и се заби да направи снимка на скалата до нас.

Изображение

Изображение

Продължаваме, завой след завой наслаждавайки се на гледките и стигаме в...Златния град.Естествено първата ни спирка е в прочутото кафене да ни завъртят по едно кафе на пясък.

Изображение

Машините кротко стоят /не знам защо ги оприличих на каубойски коне вързани пред бара... :hmm: /...

Изображение

...а ние им се радваме и очакваме кафенцето.

Изображение

Скоро и то идва.Жената ни извършва атракцията със завъртането...

Изображение

...и скоро вече ние доволно отпиваме от ароматното кафе.

Изображение

След това, решаваме, че е време и за хапване.Разбира се...наблягаме на характерните за този край качамак и пататник.
За това...обща снимка и гас към друго заведение.

Изображение

Изображение

Не остава много време за разходка из града, ама...то всички сме се разхождали тук вече.Важното е нещо друго...да усетиш духа на мястото, да вдишаш от онзи невероятен въздух и да се насладиш на всяка една гледка по пътя си.Това направихме и ние...
На връщане спираме на известното образувание "Скалната Гъба".

Изображение

Времето не е съвсем подходящо за снимки.Слънцето беше високо и грееше силно, но...каквото - такова.
Все пак, не се знае кога отново ще мина от тук, а предния път изтървахме да спрем на това място.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

След фотосесията продължаваме и не след дълго сме в Кърджали.Разделяме се с Тошката и ние със Стефко поемаме към Ст. Загора.Попътно спираме за по едно кафенце и след това е време да се насочим към дома.Мятаме се на машините...

Изображение

Изображение

Изображение

...и потегляме.

Изображение

Връщане обратно винаги ми е било крайно неприятно.Някак...вяло и без желание, но няма как.Всичко си има и край.
Влизаме в Ст. Загора, на първия светофар си махваме със Стефко за довиждане и отпрашваме в различни посоки.
Всъщност...края не е тъжен, защото именно след прибиране от едно такова невероятно и изпълнено с много положителни емоции пътуване ти идва музата да мечтаеш за следващото...
Така беше и с мен...
До скоро приятели!
Поздрави!

Заглавие: Re: Мото разходка до Златния град
Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Апр 2016 08:18 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Мда, беше супер преживяване!
Браво Любчо ... пресъздал си всичко все едно пак съм там! :friends:
Поздрави.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Апр 2016 09:33 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Борис
МПС: опел фронтера б
Ами Любаче къде го слагаш фотоапарата с тоз мотор :grin: :grin: Хубава разходка , то вече няма да имаш спиране !!!Нищо не писа за новата придобивка , или аз съм пропуснал ....

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Апр 2016 11:07 
БAШ ОФРОУДЪР

МПС: Toyota LC UZJ100
Любо, пожелавам ти да направиш още много красиви разходки с моторетката! Защо не някои от тях и съвместни.
Мисли само как да редуваш разходките - джипка, моторетка, джипка, моторетка... Че става лошо едното като започне да хваща паяжини :)

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Апр 2016 12:25 
Модератор
Аватар

МПС: W210 2.9TDI
Мазда B 2500 4х4 пикап
:bravo: :bravo: :bravo: :good: :grin: Поздрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Апр 2016 13:32 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Браво Любчо за снимките! Със Стефко и Тошката сте си изкарали перфектно! Очаквам една оферта и аз за едно МК-50-та може да се включа в някоя разходка :lol: :lol:

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Апр 2016 16:37 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Борис
МПС: опел фронтера б
Маринка ми то това не е ли Балканче , къде ще го гониш Любчо с тия 50 кубика :grin:

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Апр 2016 16:46 
Модератор
Аватар

Мазда B 2500 4х4 пикап
Ааамииии, защо не виждам Златка?!?!? :? :? :? Поздрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Апр 2016 17:54 
Модератор
Аватар

Златка беше на работа... :sorry:

pegasoto написа:
Любо, пожелавам ти да направиш още много красиви разходки с моторетката! Защо не някои от тях и съвместни.
Мисли само как да редуваш разходките - джипка, моторетка, джипка, моторетка... Че става лошо едното като започне да хваща паяжини :)

Благодаря ти Иво, и защо не и съвместни разходки някой път... :friends:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Апр 2016 21:47 
Модератор
Аватар

Мазда B 2500 4х4 пикап
Ааамииии, защо не виждам Златка?!?!? :? :? :? Поздрави!

:yes: :yes: :yes: Поздрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Апр 2016 22:34 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Тодор
МПС: БМВ E46 и продаден Митсубиши Паджеро
Браво Любо за разказа , беше много хубаво другият път и Златка на задната седалка. :friends:

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Апр 2016 06:37 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

mi6emorkov написа:
Маринка ми то това не е ли Балканче , къде ще го гониш Любчо с тия 50 кубика :grin:

То проблема не е в 50-те кубика, ами в това като кача Росито дали ще ги изпреваря :lol:

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Апр 2016 07:00 
Модератор
Аватар

Аз обещавам, ако Марин кара първи и Росито е с къса пола...хич и да не го изпреварвам... ;)

П.П.Понеже ми е за първи път, а и не вярвах много на приказките за разхода на продавача/въпреки, че и в нета имаше подобна информация/, но при този по-дълъг маршрут реших да направя засичане на същия.
Ами...хората са прави като казват, че въпреки 223-те си килограма моя мотор гори много малко.
Та след зареждане отново до горе разхода ми е 4.1/100км.
Наистина, това разход без втори човек и с малко багаж, ама пък...имахме доста завои където се караше по-бавно и въртене из Кърджали, което пък си е градско с по-висок разход.
Та с две думи...доволно...много доволно дори :good:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Апр 2016 08:18 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

lubashki777 написа:
Аз обещавам, ако Марин кара първи и Росито е с къса пола...хич и да не го изпреварвам... ;)

П.П.Понеже ми е за първи път, а и не вярвах много на приказките за разхода на продавача/въпреки, че и в нета имаше подобна информация/, но при този по-дълъг маршрут реших да направя засичане на същия.
Ами...хората са прави като казват, че въпреки 223-те си килограма моя мотор гори много малко.
Та след зареждане отново до горе разхода ми е 4.1/100км.
Наистина, това разход без втори човек и с малко багаж, ама пък...имахме доста завои където се караше по-бавно и въртене из Кърджали, което пък си е градско с по-висок разход.
Та с две думи...доволно...много доволно дори :good:

Моя дава разход 4,3-4,5 на 100км. куфара пълен, яко балканско каране и муца зад мен!Стрелката на спидометъра не минава повече от 100-120км.
Либе разхода ти не само че е добър, ами направо е супер!
Поздрави.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Апр 2016 12:30 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

За инфо, КЛР-ми гореше 3.7л до 4.1л/100км! Естествено беше с ново бутало и сегменти! Каран е с около 100 - 110км/ч когато го засичах.
За ямахата (FZR-750) няма да коментирам разход - но километража на моменти стигаше 230-240км/ч но бараше над 6л/100км.
По интересен е момента на последната предавка с колко оборота е двигателя при 100км/ч?

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 2 [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]