Дата и час: 11 Дек 2018 18:32

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Една разходка от Хасково до Смолян Офроуд
Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Дек 2015 15:48 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Милен
Здравейте реших да ви разкажа как прекарах изминалия уикенд:
Бях поканен от Офроуд клуб Хасково да участвам в офроуд преход от Хасково до Смолян като основната цел бе да се движим само по черно като преминаваме по асфалт само като свързващ участък.
И така в Събота сутрин потеглих с на брат ми Витарата(купи я на скоро) към Хасковски минерални бани където ме очакваше офроуд група от 30 души с 10 джипа,три мотора и едно АТВ.Присъедених се към тях и потеглихме.Движихме се стегнато в колона и държахме връзка по радиостанциите.Точния маршрут не бих могъл да опиша,но зная че минахме през връх Аида и Тузлата,покрай кръстова гора,Белица и пристигнахме в малко живописно селце в Смолянско.
Маршрута бе много красив,на места екстремен,на други по ралиджийски....абе имаше от всичко по малко.Естествено по пътя си намерихме и заигравки в които някои се впуснаха и се наложи асистенция.Спиращите дъха гледки от височините които изкачвахме немогат да се опишат с думи...трябва да се видят!Минавахме и покрай доста забележителности като кръстова гора където спряхме да запалим по една свещ и да си купим светена вода.Времето беше с нас и слънцето ни съпровождаше през целия ден.Не беше много студено,но все пак бяхме в родопите и на единия връх на който се качихме разбира се имаше сняг.По пътя срещнахме и доста диви животни като най вече сърни,елени и доста диви прасета :hunter:
Беше приятна разходка с много приятелско настроение което ми напомни носталгично какви разходки правихме и ние преди :(
Както и да е......в късния следобед пристигнахме в едно малко селце сгушено в планината покрай Смолян където бе крайната ни цел а именно един голям комплекс наречен "Ботевите къщи".Тук трябваше да пренощуваме.Разтоварихме багажа........няма да ви обяснявам как се бяха подготвили Хасковлии(печени агнета,туби с вино и ракия,салати,мезета,барбекюта.....абе страшна работа).Вечерта беше "ясна" :mrgreen: Много ядене,пиене,танци и страхотно настроение в добра атмосфера. :ambulance:
Сутринта с чистия планински въздух нямаше и помен от махмурлук.Пихме кафе за събуждане,закусхме като опитахме някои местни специалитети от домакините като качамак,пататник и агнешко с мед и потеглихме по обратния път към дома.Имахме известни затруднения с едното Чероки,но го оставихме в Белица и след като се прибрахме в Хасково ходихме да го приберем с платформа.Така всички се прибрахме по домовете си живи,здрави и изпълнени с приятни емоции от изминалия уикенд.

П.П. Дано Хасковлии останат завинаги така задружни и никога не стигат до нашето "ниво"!! :(

Ето и разказа ми в снимков материал:

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Последна промяна Milen на 09 Дек 2015 16:10, променена общо 2 пъти

Профил  

Заглавие: Re: Една разходка от Хасково до Смолян Офроуд
Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Дек 2015 15:55 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

..........

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Дек 2015 16:04 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

............

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Дек 2015 16:08 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

............

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Дек 2015 17:37 
Модератор
Аватар

Хубава разходка сте си спертнали.Дори гледам и...Хоби ТВ присъстват, което говори за някаква грандиозна организация явно на мероприятието/понеже...то ей тъй на някоя си обикновена разходка телевизията не идва разбираш ли ;) /
Имам чувството, че...просто хората минават по пътя от който ние се...връщаме :)
Някога и ние правихме подобни разходки/е без телевизията де/ и то дори в много по-трудни условия, защото тогава нямаше толкова много джипки и като цяло този тип возило не беше широко достъпно.И на нас ни казваха и ни пожелаваха така, както ти сега Миленски на колегите от Хасково...да останем така задружни, а ние си мислехме , че какво толкова може да се случи и да се пръснем, ама ей го на...пръснахме се, а бяхме пример за единство и приятелство в цяла България :idea:
Явно така върви купона...Има път, който трябва да се извърви и след това нещата утихват...Дано не съм лош пророк де, ама и аз се присъединявам към твоите пожелания и дано и след поне 10 години/не смея да искам повече/ колегите от Хасковската група да са все така единни и нахъсени!
П.П.Между другото имам идея.Давай го Рени-то да го водя на самостоятелна офроуд разходка с моя паркетник.Камерата ще я стационираме на статив за интервюта и някъде по джипа за офроуд моментите.Ще и покажа как се прави офроуд...на места където отивайки сам тръпката да разчиташ само и единствено на себе си и машината е много по-голяма от това да участват няколко джипа, да не говорим за 20 или 30 машини.
Нещо като един мъж, един автомобил, една камера...е и едно Рени де.. ;)
Повярвай ми, ще направи страхотен репортаж за опита, подготовката, риска и адреналина в начинание в което можеш да разчиташ само и единствено на себе си ;)
Благодаря за репортажа, накефих се :yes: :good:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Дек 2015 08:05 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Браво! Много добре сте си изкарали!

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Дек 2015 13:48 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

lubashki777 написа:
Хубава разходка сте си спертнали.Дори гледам и...Хоби ТВ присъстват, което говори за някаква грандиозна организация явно на мероприятието/понеже...то ей тъй на някоя си обикновена разходка телевизията не идва разбираш ли ;) /

Телевизията аз им я уредих.Пътувахме заедно до там :saint:

lubashki777 написа:
Имам чувството, че...просто хората минават по пътя от който ние се...връщаме :)
Някога и ние правихме подобни разходки/е без телевизията де/ и то дори в много по-трудни условия, защото тогава нямаше толкова много джипки и като цяло този тип возило не беше широко достъпно.И на нас ни казваха и ни пожелаваха така, както ти сега Миленски на колегите от Хасково...да останем така задружни, а ние си мислехме , че какво толкова може да се случи и да се пръснем, ама ей го на...пръснахме се, а бяхме пример за единство и приятелство в цяла България :idea:
Явно така върви купона...Има път, който трябва да се извърви и след това нещата утихват...Дано не съм лош пророк де, ама и аз се присъединявам към твоите пожелания и дано и след поне 10 години/не смея да искам повече/ колегите от Хасковската група да са все така единни и нахъсени!

Възможно е да си прав Любо,просто ми стана малко мъчно за нас като ги гледах колко са задружни и колко добре си прекарват :cry:

lubashki777 написа:
П.П.Между другото имам идея.Давай го Рени-то да го водя на самостоятелна офроуд разходка с моя паркетник.Камерата ще я стационираме на статив за интервюта и някъде по джипа за офроуд моментите.Ще и покажа как се прави офроуд...на места където отивайки сам тръпката да разчиташ само и единствено на себе си и машината е много по-голяма от това да участват няколко джипа, да не говорим за 20 или 30 машини.
Нещо като един мъж, един автомобил, една камера...е и едно Рени де.. ;)
Повярвай ми, ще направи страхотен репортаж за опита, подготовката, риска и адреналина в начинание в което можеш да разчиташ само и единствено на себе си ;)
Благодаря за репортажа, накефих се :yes: :good:

Това дано не го прочете Златка,че искаш да водиш Рени-то на "самостоятелна" разходка,щото........ :tomato:
:lol: :lol: :lol:

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 11 Дек 2015 08:06 
Модератор
Аватар

Ееее...Миленски, ама ние само ще изпитаме адреналина от това да правиш офроуд сам и без подкрепа от никого :cfangel:
Няма да правим предаване от типа на..."Голи и уплашенени"... ;)

Непрочетено мнениеПубликувано на: 11 Дек 2015 11:46 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Борис
МПС: опел фронтера б
:jchurrah: :jchurrah:

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 11 Дек 2015 14:01 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

lubashki777 написа:
Ееее...Миленски, ама ние само ще изпитаме адреналина.........

E да дееее......... :D

Бяхме с Денито ама няма значение....и с нея може да изпиташ "адреналина" :grin:

Ето и кратък репортаж в новините....филма по-късно!
https://www.youtube.com/watch?v=1x40stAaIAA

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Дек 2015 09:57 
Модератор
Аватар

Ами...хайде и с Денито става, ...майката му е да се усети...адреналина... ;)
П.П.Миленски във връзка с това което писах по-горе, като слушах репортажа, ами то повечето колеги са се запалили от 3-4 години.Нормално е да имат още огромен хъс и желание.Тоест от твърде скоро са в товаа хоби и то е все още нещо ново за тях.
Дано ей тия същите хора след 10 години да са все така нахъсени и да организират често такива мероприятия :yes:

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]