Дата и час: 18 Авг 2018 01:36

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 3 [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Ямбол-Байкал Магадан 2015
Непрочетено мнениеПубликувано на: 26 Мар 2014 21:07 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Радостин Раднев
МПС: Сузуки Витара 1.6 16 V дълга база
https://www.facebook.com/pages/%D0%91%D ... 1883840991

Профил  

Заглавие: Re: Ямбол-Байкал Магадан 2015
Непрочетено мнениеПубликувано на: 26 Мар 2014 21:29 
Модератор
Аватар

:hmm: :hmm: :hmm:.......спонсори има ли... :hmm:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Мар 2014 20:48 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Спомням си, преди 2-3 години (по спомен) с бат Любчо когато полудяхме да правим експедиция до Монголия. Казахстан-Монголия-и нагоре в северната час на Русия (километрите бяха поне двойно в едната посока около 20 000 - 25 000 по спомен)! Събирахме инфо почти 6 месеца, водехме разговори с лица които са правили големи преходи, а аз още толкова време отделих за събиране на допълнителна информация за подготовка на машините! Е всичко отиде на м..................та си!
За съжаление трябваше доста солидна сума, която и да искаш да събереш било то е спонсори и от поддръжници клонеше към нула!
Километрите не са много за твоята за разлика от която ние разработвахме, но не е желателно и сам да се тръгва!
Пусни малко подробности, че този фейсбук трябва със закон да го забранят (мое мнение)!
И ти пожелавам успех в начинанието!!

П.С
Сега с кризата в Украйна не се ли притесняваш? До година може и да стане по зле! Имай си на предвид, че преминаването на границите си има тънкости ;) и ще ти трябва доста повече от сумата която си написал!
По наши сметки ни трябваха минимална сума около 10-15 к, на машина (по спомен)!

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2014 09:24 
Модератор
Аватар

Аз от Фейса нищо не разбрах като инфо/може би и заради това, че нямам регистрация :hmm: /
Та и аз ще помоля за повече и по-подробно инфо тук, за да можем да сътворим и една добра дискусия по въпроса.
П.П. Марине...на мен ми се струва, че километрите му хич и няма да са малко.Виж на картата къде се намира Магадан!
Това пътешествие е невероятно трудно изпълнимо без предварителна доста скъпа подготовка, както и според мен немислимо само за един джип/да не говорим , че ще е стара и амортизирана машина/.Помощ от приятел...това е разковничето за успеха на подобно начинание, защото неизвестните и пречките ще са много!
Ще очаквам по-подробно инфо, за да коментираме повече!
Поздрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2014 14:51 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

lubashki777 написа:
П.П. Марине...на мен ми се струва, че километрите му хич и няма да са малко.Виж на картата къде се намира Магадан!

Да за километрите не съотвестват 12000, защото са доста повече в едната посока!

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Мар 2014 06:23 
БAШ ОФРОУДЪР

Име: Димитър
МПС: Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive
Експедицията ще се проведе пред лятото на 2015 година,по маршрута Ямбол-Иркутск-Якутск-Кюбеме-Магадан с обща дължина на маршрута в една посока около 12000 км.От езерото Байкал тръгват всички екипажи,решили да участват в експедицията.Ямболският юрист и пътешественик Радостин Раднев ще участва с автомобил Сузуки Витара.

СУЗУКИ ВИТАРА???? Имате ли идея на какъв терен се кара по тези географски ширини?Ще има ли поддържащ камион ?

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Мар 2014 19:59 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Радостин Раднев
МПС: Сузуки Витара 1.6 16 V дълга база
Наистина пътя в едната посока е 12000 км.На Байкал ще се срещна с руските екипажи.До там е асфалт.Части много,няма проблем.От там тръгваме към Кюбеме.От там започва истинската част.Ще караме по стария път,по който основно се движат такива като нас и местните хора.Основните трудности са реките и дългите и дълбокви локви по пътя,които на места били към 1.20м.Пътя не се поддържа въобще.Ако сезона се падне дъждовен ще има ядове основно с дълбоката вода и електрониката на Витарата.Безпътието ще е някъде към 1200-1500 км.На връщане ще се отбия малко към езерото Джек Лондон и Тополиное/част от ГУЛАГ/.Предстои изкърпване и пълна ревизия по окачванетои каквото трябва.Ще слагам и лебедка,макар,ме магаданцити ми се смеят,щото нямало за какво да се "лебедя".Демек трябва ми котва.Събирам каквото мога,ще разчитам и на помощ/кой с каквото може/.Основния разход е за гориво-5000 лв./прогнозна и завишена,като остане берекет ще е е/.Това е в основни линии.
Наистина събитията в Украйна са тревони,ако се объркат нещата трябва да я заобикалям и тогава всичко става боза.Автомобила не е проблем.Няма да е като трофи.
Километрите изобщо не ме притесняват.Минаталата година навъртях 6000 и се качих на 3100 м. високо в Алпите.Сега терена е предимно равен,водата ме притеснява.Да не изгори нещо по токовете.Шнорхел,херметизация,промяна по светлините ще име,предпазители,релета,компа и връзките ще ки повдигам възможно най-високо в купето.Ще оставя само шофьорската седалка.Останалото пространство ще се преустрои в легло и места за различните чаркалъци и багаж.Имам таванен бажник и голям бокс.Логистиката ще се осъществява от офроуд вятките по традовете през които ще мина.Изключително разбрани и гостоприемни са.От доста време поддържам контакти с тях.Понякога се шегуват,че на багажник ще ме качат,но до Магадан ще ме закарат.Мислих за Монголия на връщане,но визи-възможни са проблеми,пътищата-шкурка за гумите,гориво,храна-изтървана работа.По добре по царския път,поне има какво да се гледа.Градове,села колкото искаш.Освен това време ще имам достатъчно,за никъде не бързам.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Мар 2014 21:16 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Христо Тенчев
МПС: Subaru Legacy
Nissan Y60 TD42
Успех Радо !Ако може да помогна с нещо .... съм на среща ;)

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Мар 2014 22:14 
БAШ ОФРОУДЪР

Успех!
Бих ви посъветвал да обърнете особено внимание на това че водата е на всякъде по всяко време и всичко е торф и мъхове.Кратко и изключително бурно лято за насекомите - за няма два месеца минава целият цикъл от раждане до смърт или хибернация.Аз лично не бих имал смелост да тръгна с лек джип.Поздрави и ще следя темата с интерес.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Мар 2014 15:43 
Модератор
Аватар

Бат Радо, за тия километри планирай минимум една смяна на масло и филтри някъде там по пътя.Отделно много е вероятно и смяна на накладки да се наложи/все пак това са близо 25 000км., което хич и не е малко!/
П.П.Преди години имаше едни хора от Варна, които отидоха на състезание до Сибир и обратно.Бяха с Нисан Патрол и доста подготвени.Доста премеждия имаха и ремонти по пътя.Намери и прочети тяхното пътешествие.Мисля, че ще ти е от полза!
Поздрави и...аз също ще следя темата с интерес!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Мар 2014 16:53 
БAШ ОФРОУДЪР

Аз също си спомням тяхното пътуване до Магадан.По здравия Нисан Патрул не беше останал едни здрав гумен тампон а усиленото ресьорно окачване беше на салата...бяха късали и амортисьори май...
Добър поглед върху нещата дава и филмчето Long way round.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Мар 2014 19:40 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Изгледай внимателно това клипче:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1ATjM8g6rCM[/youtube]

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Мар 2014 20:45 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Христо Тенчев
МПС: Subaru Legacy
Nissan Y60 TD42
Щом английската уазка е стигнала до там ,Витарата ще иде два пъти по далеч и с по малко ремонти .
Радо ,вдигаш компа на високо и си карай като моторница през реките ;)

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Мар 2014 01:34 
Модератор
Аватар

Име: Виктор
МПС: Тойота Ярис
радо/радостин раднев написа:
Километрите изобщо не ме притесняват.Минаталата година навъртях 6000 и се качих на 3100 м. високо в Алпите.Сега терена е предимно равен...

Общото между двата маршрута е... Май не се сещам да има каквото и да е общо между това което си минал и това което ти се иска да минеш. А и не ми се вярва да се случи, но като за фейсбук раздумка- става. Ако все пак искаш да наклониш везните в успешна посока, покани за участие или Белята или Ицо 750. Иначе ти желая Успех!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Мар 2014 07:49 
Модератор
Аватар

радо/радостин раднев написа:
Километрите изобщо не ме притесняват.Миналата година навъртях 6000 и се качих на 3100 м. високо в Алпите.Сега терена е предимно равен...

Бат Радо, само да не ме разбереш погрешно.С Марин имахме подобна идея.Не беше чак с крайна точка Магадан, но беше нещо сходно и дори с повече километри в едната посока.Бяхме много нахъсени. Проучихме маршрут, необходими документи/визи, паспорти и т.н./, направихме сметката и...получи се една прилична сума от около 30 000лв. за двата джипа.Това без джобните и без извънредните ситуации!
Нещата са несъизмерими с миналогодишните ти 6000км. Ти знаеш, понякога може да не успееш да преминеш 100м. за 2часа, докато на асфалта за същото време си изпапал поне 200-250км..
Това там не е асфалт.Там е ...това...

Изображение

...та несъизмеримо е!!!
Има обаче и нещо по-важно от подготовка, логистика и средства. Това е именно съжителството.Това е доста сложен момент. Едно такова пътуване продължава поне няколко месеца.През това време те ще трябва да разчиташ на почти непознати хора/това с контактите по интернет го остави/. Характери и поведение така трябва да си паснат между екипа, че идеалния вариант в това отношение трудно се постига.Несъвместимостта между членове на такава експедиция в един момент може да доведе до страшен непланиран и най-вече нежелан обрат. Три месеца ще виждаш едни и същи хора.Три месеца ще трябва да се съобразяваш с начина им на мислене, особеностите в характерите им и действията им!!!
Това е най-трудното...екипа! За това и доста пътешественици предпочитат да пътуват сами и от време на време да се включват към някоя групичка по пътя си.
Другото което е... Все си мисля, че Витарата не е точния джип за това начинание. Оставям настрана колко е здрава и надеждна.Най-малкото намаления обем на купето спрямо други машини и невероятно многото неща , които ще се налага да носиш със себе си някак не ми се връзват.
Та...помисли добре!
П.П.Може би аз съм станал прекален песимист и винаги виждам трудното и проблема в едно такова начинание :( :hmm: , но се надявам искрено ти да не си пък прекален оптимист, защото спасителна операция на такова разстояние ние твоите приятели, едва ли ще можем да осъществим. Там ще си сам...и разбира се няколко непознати човека, за които аз все още съм си на мнението, че не можеш да разчиташ на 100%.
Въпреки всичко това обаче...аз искрено се надявам да осъществиш планираната експедиция и да донесеш тук много снимки и интересен и вълнуващ разказ за преживяното!
Аз също съм насреща за всичко с което сметнеш, че мога да съм ти полезен!
Поздрави и успех!

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 3 [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]