Дата и час: 26 Сеп 2018 05:40

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: 7ми км ,,калта''
Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Мар 2014 21:24 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

МПС: Nissan Patrol Y60
С нов въздушен филтър съм. Това е сериозно основание да направим тест. Участниците - Милен със сребърното Чероки, Дидо с Паджерото и Аз с калното Чероки.
От Железник на запад. Само след минутка и сме на трасето. Минаваме покрай чешма и спираме пред първото препятствие. Тесняк- в ляво пропаст, в дясно почти преливащо дълбоко блато ( Гаргата е пускал снимки на това място). С указания от навигаторите преминахме много стегнато. Следващата спирка е реката между Богомилово и Малка Верея. Мястото е офроуд - красота. Дидо не беше идвал и прецени, че ще премине с лекота. Е стана си екшън. Как се изтегля паджеро ? Ами мамут. Лопати, две лебедки , колани и два дърпащи джипа -
Прикачени файлове:
DSCN2527 (600 x 450).jpg
. Да ама не става. А пък кравите кротко си пасяха.
Прикачени файлове:
DSCN2528 (600 x 450).jpg
Краварите и те помагаха- даваха акъл...
Прикачени файлове:
DSCN2529 (600 x 450).jpg

Спасихме се! Газ! Почти прелетяхме през две могили над Малка Верея и се приземихме в калта 7ми км. Които караха с Хоби ТВ я знаят. Много кал. Много яко, направо си е класика. И там имаше лебедки. Хубавото е , че успяхме да прокараме и добавим още 30 тина метра към трасето. На запад по трасето успяхме да си проправим път през гората и почти без поражения преминахме Сазлийка ( или може би Сютлийка) -
Прикачени файлове:
DSCN2530 (600 x 450).jpg

Между другото леко прехвърчаше сняг.
Прикачени файлове:
DSCN2531 (600 x 450).jpg
Да ама имахме още малко време и ...пак по колите
Прикачени файлове:
DSCN2532 (600 x 450).jpg

Намерихме нов път за Малка Верея. Пак каране по азимут. Могилки , дупки и накрая къщата на Дидо. Там се разделихме. Аз с Милен по черно стигнахме почти до офроуд автомивката. Момчетата много харесаха джипа с калта. Постараха се
Прикачени файлове:
DSCN2534 (600 x 450).jpg

Съжалявам, че почти нищо на съм заснел. Но пък филтъра се представи добре ... :) Ама ще трябват още тестове :) !

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Профил  

Заглавие: Re: 7ми км ,,калта''
Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Мар 2014 22:05 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Живко Бакалов
МПС: NISSAN PATROL Y60
Много добре сте си изкарали Докторе , но ако ми позволиш да ти кажа че правите основни грешки при тегленето с лебедките . Първо не трябва да кръстосвате въжетата защото така нарушавате посоката на теглене и затормозвате и без това не дотам мощните ел лебедки . Второ защо се теглите на два три метра един от друг , или просто казано на най горен ред на барабана и оттам следва отново по малка мощност на лебедката . Ако бях аз щях да направя следно - развивам около 20 м на въжето на всяка лебедка , полиспасни макари захванати на джиповете , въжетата през тях и краищата им всяко на своята машина . Така направено щяхте много по лесно да извадите Паджерото , ако имаше възможност да се осигуриш отзад на дърво или другия джип щеше да стане още по лесно . Ама това е мое мнение , пък кой съм аз че да разбирам такива неща :oops: ...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Мар 2014 22:16 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Борис
МПС: опел фронтера б
Докторе да разбирам , че черокито е в ред вече

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Мар 2014 22:19 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: MUD ANGELS-STZ
МПС: TLC 70 Hybrid
Nissan Patrol Safary
Bakalov написа:
Много добре сте си изкарали Докторе , но ако ми позволиш да ти кажа че правите основни грешки при тегленето с лебедките . Първо не трябва да кръстосвате въжетата защото така нарушавате посоката на теглене и затормозвате и без това не дотам мощните ел лебедки . Второ защо се теглите на два три метра един от друг , или просто казано на най горен ред на барабана и оттам следва отново по малка мощност на лебедката . Ако бях аз щях да направя следно - развивам около 20 м на въжето на всяка лебедка , полиспасни макари захванати на джиповете , въжетата през тях и краищата им всяко на своята машина . Така направено щяхте много по лесно да извадите Паджерото , ако имаше възможност да се осигуриш отзад на дърво или другия джип щеше да стане още по лесно . Ама това е мое мнение , пък кой съм аз че да разбирам такива неща :oops: ...

Разходката е била добра,но бях на бачкане инак щях да се включа.
Бакалов е казал верни работи,но всеки сам си преценя как да работи с наличната си екипировка.
mi6emorkov написа:
Докторе да разбирам , че черокито е в ред вече

Той доктора даже почерпи по случая снощи.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Мар 2014 10:40 
Модератор
Аватар

Абе все още Доктора се скатава и не казва какво му е било на Черока... :hmm:
П.П.Иначе, хубава и наситена с емоции разходка.Браво за ентусиазма!
Поздрави!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Мар 2014 18:28 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

А бе Любчо , аз взех да си мисля че си е направил майтап с нас , даже черпил нещо дочувам ;) ;)

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Мар 2014 21:51 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

МПС: Nissan Patrol Y60
Джипа отново е в боя! :) Притесненията си бяха основателни. Да ти угасне мотора след локвите навежда на мисълта, че е глътнал вода :sorry: Алтернативата- смяна на двигател. Пътя ми е ясен. Междувременно Гаргата уговори ремонт за 500 лв. Иначе смяната ще е много по- скъпа. А мозъчният тръст на сервиз ,,Освобождение" с шеф- екип Белата и членове Гаргата и Живко решиха да видят какъв е проблема. Ами въздушният филтър беше в кал и вода. Последва разкачане на турбото и плаха надежда. Въртене ...ама не пали :nono: Разкачане на интерколера и чудо - мотора запали и заработи. :) Да не пропусна да отбележа, че беше 8ми март! :)

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 11 Мар 2014 00:12 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Голям късмет си извадил :good: :good: :bravo:

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 11 Мар 2014 09:29 
Модератор
Аватар

Мда...и аз вчера разбрах за проблема.дано въпросната "доста" вода, да не е износила турбината и макар и работеща за сега в близко бъдеще да стане за смяна...
П.П.Докторе, казах ти и вчера, ще пиша и тук.Обичаш да се вреш по екстреми,...крайно време е да направиш един шнорхел, за да не те боли глава в един момент от такива проблеми!
Поздрави!

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]