Дата и час: 19 Дек 2018 10:19

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Кой на къде 2012-мнения за нова тема
Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Мар 2012 13:19 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Име: Радостин Раднев
МПС: Сузуки Витара 1.6 16 V дълга база
Уважаеми колеги и приятели,
Офроуда не е само кални локви.Да караш далеч от асфалта,да стигнеш до места,които обикновен автомобил не може да стигне,да се любуваш на природни красоти,мезета и напитки-мисля,че това ни обединява.Ако считате,че тема,която да включва намеренията ни за бъдещи участия и пътешествия,ще бъде интересна за всички нас,моля кажете си мнението.В случай,че такъв интерес липсва,моля администраторите на сайта да премахнат темата.
Като за начало искам да ви кажа моите намерения:
От обиколките по Алпите с мотора,видях доста неща,и искам да стигна до максимално високите части на планината.Има доста интересни места в австрийската,италианската,швейцарската и френската част.Като върха на тортата е през втората неделя на юли на Col di sommeiler.

Профил  

Заглавие: Re: Кой на къде 2012-мнения за нова тема
Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Мар 2012 16:42 
Модератор
Аватар

Аз за Алпите или другаде зад граница парици поне тази година няма да имам,затова...
Имам идея да обиколя югозападна България.Района на Мелник-Петрич и колкото мога да отида до югозападния край на БГ с джип.
След това на север по черно да достигна Рила и да се кача до яз. Калин-х. Иван Вазов - Отовишки връх/до там пеш де/ и там да видя на длан седемте Рилски езера!
Това мисля да направя,а ако някой има инфо за югозападния край на БГ...какво може да се види там или интересна дестинация в онзи край...да пише!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Мар 2012 18:13 
Offroad Фен
Аватар

Име: Стефан
МПС: Canon 450D
Раница за него - Mazda 3
Аз си мисля нещо за Рила, Пирин или нещо в тази посока. Пък в Родопите как ми се ходи... пак. Обещал съм на моите деца да ги водя някъде натам на палатка за няколко дни. Вече си имам пакета за оцеляване на Беър Грилс :), но трябва да навзема и други неща за да се подготвя.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Мар 2012 19:45 
Член на Офроуд клуб Стара Загора
Аватар

Име: ДИЯН ДИНЕВ
МПС: SUZUKI VITARA
Аз лично имам намерение да направя три неща през тази година.
1. С Бакалов искаме да участваме на почти всички състезания в календара и да печелим призови места, дано не ни мине котка път ще стане.
2. Малко по малко ще започнем да правим МОНСТЪРА НА БРАТЯ ДИНЕВИ.
3. На трето , но на последно място лично за Мен остава организирането на състезанието на 05. 10. 2012. Ще имам нужда от всеки приятел и съмишленик защото искам да направим нещо запомнящо се и за което ще се говори дълго време.

п.п. За състезанието ще пусна тема.
ПОЗДРАВИ. :friends:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Мар 2012 20:38 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

яз.Калин не е проблем.Дори леки коли съм виждал горе.От там до Ив.Вазов е един хвърлей.Следва леко изкачване до Отовица и след това спускане до езерата.На връщане след най-горното езеро,по дясната пътека/по билото/ отново може да се мине през Отовица или пък до Камбаните е след това надясно по основната пътека.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Мар 2012 20:42 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

Chertoianov написа:
Аз си мисля нещо за Рила, Пирин или нещо в тази посока. Пък в Родопите как ми се ходи... пак. Обещал съм на моите деца да ги водя някъде натам на палатка за няколко дни. Вече си имам пакета за оцеляване на Беър Грилс :), но трябва да навзема и други неща за да се подготвя.

От Якоруда-х.Трещеник-х.Грънчар.Пътя между двете хижи си е чист офроуд.има и доста странични пътища.
Белица-Семково е идеално място за палатки и каране по горските пътеки.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Мар 2012 20:46 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

gargata72 написа:
Аз лично имам намерение да направя три неща през тази година.
1. С Бакалов искаме да участваме на почти всички състезания в календара и да печелим призови места, дано не ни мине котка път ще стане.
2. Малко по малко ще започнем да правим МОНСТЪРА НА БРАТЯ ДИНЕВИ.
3. На трето , но на последно място лично за Мен остава организирането на състезанието на 05. 10. 2012. Ще имам нужда от всеки приятел и съмишленик защото искам да направим нещо запомнящо се и за което ще се говори дълго време.

п.п. За състезанието ще пусна тема.
ПОЗДРАВИ. :friends:

За организацията на състезанието от сега ме имай включен в списъка.Има с какво да помогна.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Мар 2012 08:14 
Модератор
Аватар

радо/радостин раднев написа:
яз.Калин не е проблем.Дори леки коли съм виждал горе.От там до Ив.Вазов е един хвърлей.Следва леко изкачване до Отовица и след това спускане до езерата.На връщане след най-горното езеро,по дясната пътека/по билото/ отново може да се мине през Отовица или пък до Камбаните е след това надясно по основната пътека.

Аа..то аз не казвам ,че е проблем изкачването до яз. Калин.Просто съм го планувал като евентуална дестинация.От хижата до Отовица май не е съвсем леко изкачването...особено за хора ,които не практикуват много много ходене пеша... :hmm:
Както и да е....ще видим какво ще стане тази година.
Стефко...из Родопите доста съм пообикалял,ако имаш нужда мога да помогна,а може и нещо съвместно да измислим... ;)

Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Мар 2012 08:44 
Offroad Фен
Аватар

Име: Стефан
МПС: Canon 450D
Раница за него - Mazda 3
Благодаря ви, Радо и Любо! Аз съм започнал от миналото лято да избирам разни точки из Родопите. Там има доста останки от римски и тракийско време, а и от преди това. По доста от тях съм ходил, но разбира се ми се ходи пак.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Мар 2012 11:28 
АДМИНИСТРАТОР
Аватар

Име: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Chertoianov написа:
Благодаря ви, Радо и Любо! Аз съм започнал от миналото лято да избирам разни точки из Родопите. Там има доста останки от римски и тракийско време, а и от преди това. По доста от тях съм ходил, но разбира се ми се ходи пак.

Стефко, имам трак на някои от маршрутите, ако ти трябват пиши!

"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Мар 2012 23:15 
Модератор
Аватар

Име: Славин
Тази година не знам на колко стана тъка... Все пак ще намеря време да помогна за реализиране на състезанието октомври. Хубаво трябва да го обмислим преди да приказваме много, а и половинки работи няма да правим(като ще е гарга да е рошава!) Искрено се надявам да ми остане малко време и да покарам някой път, че както е тръгнало все се разминавам.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Мар 2012 07:41 
Модератор
Аватар

Име: Виктор
МПС: Тойота Ярис
Един съвет ще си позволя да дам на всички които правят планове за няколкодневни екскурзии, експедиции или както там искате да го наречете. Винаги съм правил план горе-долу в кой район ще се шматкам, но никога не ми е било приоритет да обиколя всичко за което съм чул или прочел че е интересно там или по маршрута който предварително съм си набелязал. Когато държиш да изпълниш на 100% планираното, тогава не ти остава време да се насладиш на моментите които заслужават да им се отдели повече време. За мен винаги е било водещо да се насладя на мястото и момента и никога не съм се надпреварвал с времето. От многото изчетени разкази за няколкодневни разходки съм останал с впечатлението, че се гонят някакви графици и разписания и винаги трябва да си на предварително разчетеното място в точното време, поради което не ти остава време за удоволствие, релакс и отпускане на нервната система. Хубавото на България е, че можеш да излезеш от асфалта и една седмица да си покараш по черно, а щом ти свърши времето за почивка, да се върнеш на асфалта и за няколко часа да си си у дома. Очаквам до няколко месеца в тази тема да се появят доста препратки към теми описващи разходките ви.

Поздрави!

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]