кантал ф6 5 м.

Правила на форума
Забранено е рекламирането на фирми, търговската дейност или публикуването на посочки къминтернет страници с цел търговия, без предварителна договорка с администратора или модераторите!!

Публикувана обява без написаните по долу точки, се трие без предупреждение!

1.Да се остави телефон за връзка!
2.Да се пише от кой регион на страната е и къде се намират вещите за продаване!
3.Кратко описание на предлаганите артикули и задължително да се посочи цена!
4.Публикуването на снимки е задължително, поместете ги в обявата, така шансовете за евентуална продажба са много по високи.
5.Ако сте пропуснали някое от задължителните условия, променете или добавете в темата! Ако това не бъде направено до три дни ... обявата ще бъде изтрита без да се дават обяснения!!!

ПРИЯТНО ПРЕДЛАГАНЕ И УСПЕХ В ПРОДАЖБАТА.....
Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 03 фев 2012 16:01
ime: Борис
МПС: опел фронтера б

кантал ф6 5 м.

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 28 ное 2012 21:32

Привет !!! Електрожена ми е с много голям ампераж на заварачния ток и за целта си бях направил реостат от кантал с ф 6 , но го давах на ляво и дясно и телта изчезна. Някой знае ли от къде мога да си намеря . Предния беше от електропещ , ама фабриката отдавна я няма . Поздрави !

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Re: кантал ф6 5 м.

Непрочетено мнение от marinhaker » 29 ное 2012 08:08

mi6emorkov написа:Привет !!! Електрожена ми е с много голям ампераж на заварачния ток и за целта си бях направил реостат от кантал с ф 6 , но го давах на ляво и дясно и телта изчезна. Някой знае ли от къде мога да си намеря . Предния беше от електропещ , ама фабриката отдавна я няма . Поздрави !
Трудна работа да се намери, а ако се намери ще е на доста голяма цена!
Защо не помислиш за шунтиращ магнитопровод?
ГОСПОД, СЪЗДАДЕ СВЕТА - "КОЛТ", ГО ПОДРЕДИ!
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Потребителски аватар
jimito
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 28 ное 2011 00:07
МПС: SUZUKI VITARA

Непрочетено мнение от jimito » 29 ное 2012 08:42

А най простия реостат е една пружина ф 10 или 12мм ,примерно от комбайн СК5 нива от хедера там има около 6 такива пружини по метър дължина .Слагаш масата на единия край и само местиш по пружината другия край ,това върши работа но не е естетически издържано :) Другия вариант е някой реостат от някое старо Кра Кра
http://sports.mymall.bg/account.php

ЗЛОБАТА НЯМА ПОЧИВЕН ДЕН !!!!
С-на Спас Драгоев Попов
М.Търново 1993г. Гранична полиция

Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 29 ное 2012 11:01

Това с пружината е много добра идея ! Дано открия някъде . Благодаря ! И с магнитопровода е хубава идея ама в моя случай не е приложима . Аз ползвам трафа за стартова станция през един грец /високомощни диоди/ и дросел . Има изводи за няколко напрежения и вариации между тях . Специално изпълнение . Благодаря !

Потребителски аватар
jimito
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 28 ное 2011 00:07
МПС: SUZUKI VITARA

Непрочетено мнение от jimito » 29 ное 2012 18:19

Все ще има в някое ткзс такава скрап за рязане ,айде утре като ида на работа ще потърся ако има някъде останала и ще ти я пратя,А колко ампера е това чудо ?
http://sports.mymall.bg/account.php

ЗЛОБАТА НЯМА ПОЧИВЕН ДЕН !!!!
С-на Спас Драгоев Попов
М.Търново 1993г. Гранична полиция

Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 29 ное 2012 22:36

Не съм го мерил с амперклеши , ама с 3 мм. елекрод нищо не можеш да завариш , особено нещо по-тънко . Предполагам , че е над 160 А . То и аз не съм кой знай какъв заварчик , ама като за мен си се справям . Престои ми да си направя теглич на фронтерката и ще съм ти много благодарен ако намериш такава пружина !!!

ognqn
Регистриран: 04 мар 2012 21:01

Непрочетено мнение от ognqn » 29 ное 2012 23:29

Навий си от гладко арматурно желязо-по дълго и с по малко fi .Става,по удобно даже.

Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 30 ное 2012 10:05

Благодаря !!! Е това не го знаех , а уж съм възпитаник на ТЕТ .

Отговори

Върни се в “КУПУВА”