Новата спътница

СНИМКИ НА ДЖИПКИТЕ И ОБОРУДВАНЕТО ИМ
pegasoto
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 23 юли 2010 15:16
МПС: Toyota LC UZJ100

Re: Новата спътница

Непрочетено мнение от pegasoto » 16 дек 2016 22:22

Днес сложих зимни гуми на Тойотата - Bridgestone Blizak DM-V2.

Не за тях обаче пиша, а за АТ-тата - TOYO Open Country AT. Въпреки че съм с 5 гуми, които въртя редовно, бях изненадан като им погледнах дълбочината на грайфера. TOYO-то в момента е на около 47К километра и година и 3-4 месеца. Kато износване са на нивото на BFGoodrich КО АТ-татa на стария ми Nissan, които пък бяха само 4 броя и на около 100К км и 7 години. TOYO-то са карани на пътуването до Мароко, миналата зима и тази година в Централна Азия. Впечатлението ми от тях е за доста добра гума - и по черно и на асфалт. Много мека гума. Дори на температури от 10-ина градуса, свирят по завои и маневриране в града. Това явно е и обяснението за бързото им износване. Миналата зима карах с тях и като за АТ гума се представиха доста дорбе на сняг, много по добре от BFGoodrich-a. Тази зима реших да купя изцяло зимни гуми заради голямата експлоатация, която направих на TOYO-то на черно плюс намалелия грайфер - неща, които неминуемо биха се отразили на работата им в снежни условия. Като шум не мога да направя сравнение, защото Тойотата не съм я карал с други АТ-та. В сравнение с чисто асфалатови гуми, естествено са по-шумни, но в границите на съвсем нормалното. Не на последно място - купих TOYO-то на отлична цена, драстично по-ниска от BFGoodrich-а. Та такова ми е мнението до момента за TOYO-то. След зимата ще си ги търкалям пак.

Ако в момента трябва да избирам отново АТ гума, вместо TOYO-то бих взел BFGoodrich. При моя стил на каране и начин на експлоатация, много по-важен ми е големия пробег, който предлага BFGoodrich-а. Не мисля, че има друга гума, която да го бие по този показател. Естествено, за зимата с чисто зимни гуми, защото там BFGoodrich-а, след първата година, го няма никакъв.

pegasoto
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от pegasoto » 16 дек 2016 22:51

След последното обслужване и монтирането на ламбда емулатора, изминах 1000+км с колата в градски и извънградски условия. За момента съм повече от доволен. Няма и помен от някакви грешки в ECU-то на колата. Точно това исках и търсех толкова време. Без да дърпам дявола за опашката, но мисля че последният майстор си е свършил перфектно работата!

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Непрочетено мнение от lubashki777 » 17 дек 2016 09:40

Това е супер...Мъките свършиха... :good:
NISSAN FOREVER!!!

pegasoto
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от pegasoto » 17 дек 2016 10:05

lubashki777 написа:Това е супер...Мъките свършиха... :good:
То едни мъки, ще каже някой... една светеща лампа за грешка, поради премахнат катализатор - така се карат маса коли в България и никой не обръща внимание... Мен обаче ме дразни! Първо че свети грешка и второ как разбирам, ако колата запише друга грешка? Нон стоп с кабела и лаптопа или елма и телефона проверявам?!? Неее, мерси :-)

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 17 дек 2016 19:21

Абе гадно си е...Радвам се, че се е оправила работата...
NISSAN FOREVER!!!

pegasoto
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от pegasoto » 29 дек 2016 19:11

Продължавам да карам Тойотата и на градско и на извънградско и нямам и помен от грешка за ламбда сондите. Мисля, че вече мога да кажа, че проблемът е решен и аз съм доволен :)

Впечатлението ми до момента от новите ми зимни гуми Bridgestone Blizak DM-V2 е повече от отлично. Доста тихи са. Но по-важното е, че днес след обилния снеговалеж, се чувствах адски сигурен с тях. Дори на стръмната улица, на която живея и не се чисти и 3ч след снеговалеж става на лед, днес нямах никакви проблеми. Нито нагоре, нито надолу. За сравнение - преди 5 годинни с Нисана и BfGoodrich AT-тата се пързалях надолу неконтролирано.

Отсраних и последната щета от лятното пътуване. Предният ляв ABS датчик беше дал фира. Лампата на ABS-а ту светваше, ту изгасваше. Поръчах го от Люцкан на цена 226лв. Естествено е марка Denso. Парт номера е 89543-60010. Да се има предвид, че ляв и десен са с различни парт номера, предполагам заради различните закрепващи планки. Ето го:

Изображение

Междувременно смених и маслата в раздатката и дифовете. Бях ги сменял ппреди пътуването ми и около 30000км. По спецификация в дифовете се сменя на 40К нормално каране и 20К при каране в тежки терени. При раздатката е твърдо на 40К км. Сложих StatOil GearWay PS-45 75W-90 (полусинтетика) навсякъде. С това масло съм карал последните 8 години и нямам поводи за недоволство. По книжка Тойотата трябва да събере около 6.2 литра сумарно навсякъде, но при всичките ми досегашни смени е отивало около 5.5 литра.
При смяната имаше изненада - в предния диф източихме само около половин литър! А той събира 1.7 литра. Стружки по пробката имаше финни. При оглед отдолу ми казаха, че не се виждат течове. Само един маншон на вътрешното каре отляво е омаслен леко. Според мен роля е изиграл престоят ни в реката в Таджикистан за една нощ. Може и да не съм прав... Ако някой има други предположения, нека сподели!

Потребителски аватар
turbodelta
Регистриран: 21 яну 2017 19:35
МПС: Toyota Land Cruiser FZJ-80
Toyota Land Cruiser RJ-70
Toyota Corolla e12

Непрочетено мнение от turbodelta » 21 яну 2017 20:09

Страхотен автомобил , със страхотен собственик ! Удоволствие е да се работи с вас , удоволствие е също да види човек че сте доволни от резултата :) Жалко че занапред няма да се виждаме , освен ако не решиш да направиш трип отвъд океана .
Павката

pegasoto
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от pegasoto » 24 яну 2017 22:59

turbodelta написа:Страхотен автомобил , със страхотен собственик ! Удоволствие е да се работи с вас , удоволствие е също да види човек че сте доволни от резултата :) Жалко че занапред няма да се виждаме , освен ако не решиш да направиш трип отвъд океана .
Павката
Благодарско за хубавите думи, Павка! Писах и по-назад в темата, изключително съм доволен от всичко свършено по колата! Въобще не съжалявам, че избрах да измина разстоянието за да сервизирам качествено "спътницата"!
Успехи ти пожелавам! А такъв трип си има загнезден някъде из съзнанието ми, да видим кога ще стане реалност ;)

Потребителски аватар
Marin Stoyanov
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Непрочетено мнение от Marin Stoyanov » 25 яну 2017 09:46

Сподели, сподели ;)
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

pegasoto
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от pegasoto » 25 яну 2017 20:22

marinhaker написа:Сподели, сподели ;)
Няма много за споделяне :) Павката емигрира отвъд океана, местоположението от профила му подсказва :) Та, аз си имам начертани няколко маршрута в главата си за Америките. Дано някой слънчев ден да ми се усмихне щастието да ги осъществя :)

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 26 яну 2017 08:58

Като стана въпрос за трипове...и планове...Нещо за експедицията през 2016г....пътеписче и т.н....Докато не си забравил подробностите... :hmm:
Ние тук кротко си чакаме де, ама...рекох да попитам все пак... :oops:
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
slavin
Модератор
Регистриран: 18 ное 2008 00:06
ime: Славин

Непрочетено мнение от slavin » 26 яну 2017 10:36

lubashki777 написа:Като стана въпрос за трипове...и планове...Нещо за експедицията през 2016г....пътеписче и т.н....Докато не си забравил подробностите... :hmm:
Ние тук кротко си чакаме де, ама...рекох да попитам все пак... :oops:
Поздрави!
Чакаме си тука кротко

Потребителски аватар
Marin Stoyanov
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Непрочетено мнение от Marin Stoyanov » 26 яну 2017 15:54

Е да де, кротичко :) :)
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Потребителски аватар
turbodelta
Регистриран: 21 яну 2017 19:35
МПС: Toyota Land Cruiser FZJ-80
Toyota Land Cruiser RJ-70
Toyota Corolla e12

Непрочетено мнение от turbodelta » 04 фев 2017 14:27

pegasoto написа:
marinhaker написа:Сподели, сподели ;)
Няма много за споделяне :) Павката емигрира отвъд океана, местоположението от профила му подсказва :) Та, аз си имам начертани няколко маршрута в главата си за Америките. Дано някой слънчев ден да ми се усмихне щастието да ги осъществя :)
Ами като се установя ще оставя кординати , бих се радвал да се срещнем отново :bgflag:

pegasoto
БAШ ОФРОУДЪР

Непрочетено мнение от pegasoto » 15 мар 2017 23:58

Поредната драма с Тойотата. Вече имам чувството, че някой я е урочасал тази кола...
От около месец и ~1000км усещах едно лигавене в скоротсите. При ниска скорост и малко подаване на газ, се усещаше едно като приплъзване. Все едно се опитва да смени предавка, но не я сменя. При потегляне - също леки придърпвания... На D на място със спирачка се усеща леко потреперване на купето, което на N изчезва. Иначе сменя плавно предавките, без удари. На няколко пъти в движение започна да придъпрва доста. Първо проверих маслото в скоростите, стори ми се малко по-мъничко от необходимото. Долях 150-200мл масло, но за съжаление без никакъв ефект.
Днес бях на оглед в един сервиз (за съжаление Павката вече не е тук, за да му се доверя отново на него). Диагнозата е заминал торк-конвертор. Колата едва-едва потегля на равно, на позиция D, без подаване на газ. На съвсем лек наклон, на позиция D, не успява да задържи и тръгва назад. Не можаха да ми кажат разумна причина, довела до проблема. Споменаха възраст и километри. Може би и прегряване на маслото в автомата, по тежките терени в Памир - лампата за температурата на маслото в автомата светвала, когато вече е прекалено късно... Аз не съм я виждал светнала, освен при първоначалното запалване на колата.
Та така, в събота скоростната кутия ще се сваля и торк-конвертора отива за рециклиране. Надявам се диагнозата да е правилна и ремонта да е качествен. Ще трябва и отново да сменя маслото на скоростите, за да ми важи някаква гаранция за ремонта, въпреки че старото е само на около 30К км. Вече започва малко да ми дотяга все нещо да има да се прави по колата. Не, че километрите ѝ са малко, но реалността контрастира с форумни изказвания за "милионника", "неубиваемата тойота" и т.н. :)

Отговори

Върни се в “ПРЕДСТАВЯНЕ И СРАВНЕНИЕ НА МАРКИТЕ ДЖИПОВЕ И ТЯХНОТО ОБОРУДВАНЕ”