какъв джип е най-добър за лов

СНИМКИ НА ДЖИПКИТЕ И ОБОРУДВАНЕТО ИМ
Потребителски аватар
SaTaNaTa_83_stz
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 28 юни 2009 15:50
ime: Живко
МПС: Suzuki Vitara 1,6 16V ДБ. Turbo!!!
Peugeot 306 1.9D

Re: купувам джип

Непрочетено мнение от SaTaNaTa_83_stz » 08 дек 2010 22:39

Колеги май пак не ме разбрахте попитах ви за савет какъв джип става наи добре за лов?относно проходимост подръжка и разход на гориво.Просто ме накара да попитам и за мнение за Фронтера.
ЛОВЪТ Е НАУКА, А НЕ НАСЛУКА!

Потребителски аватар
marinhaker
АДМИНИСТРАТОР
Регистриран: 04 фев 2008 22:15
ime: Марин Стоянов
МПС: Toyota 3000td 1KZT
Контакти:

Непрочетено мнение от marinhaker » 08 дек 2010 23:41

satanata_83_stz написа:Колеги май пак не ме разбрахте попитах ви за савет какъв джип става наи добре за лов?относно проходимост подръжка и разход на гориво.Просто ме накара да попитам и за мнение за Фронтера.
Nisan ,Тойота,Витара,Фронтера,от части и Уаз-всичките стават за лов.
Относно проходимостта зависи колко средства може да се отделят за тунинга.
Относно поддръжката-естествено Уаз-за е с най евтини части но за сметка на това все под него се лежи(да не засегна някой),на Фронтето са доста по скъпи от по горе изброените.
Относно разхода на гориво-тук е относително с какъв двигател е машината има пусната тема с разхода можеш да я погледнеш.
Най евтини на пазара могат да се намерят Витара и Фронтера като изключим Уаз-за.Другите марки са съвсем друг клас джипове както и цената им е доста по висока.
За да се даде по точен отговор на твоят въпрос,би трябвало да посочиш цена(около),дълга или къса база,двигател мощност,гориво и тн...

П.С
Подведохме се от мястото където си публикувал темата , в "Купувам"
Ако искаш да попиташ относно някой модел и сравнение м/у марки и модели пусни нова тема (Може със заглавие "какъв джип е най-добър за лов" в под-форума "ПРЕДСТАВЯНЕ И СРАВНЕНИЕ НА МАРКИТЕ ДЖИПОВЕ И ТЯХНОТО ОБОРУДВАНЕ" аз ще преместя мненията от тази тема там,и след като решиш марката пускай тук темата.
ГОСПОД, СЪЗДАДЕ СВЕТА - "КОЛТ", ГО ПОДРЕДИ!
"В този мошенически и кървав век/ сред този народ от света и от Бога отлъчен/ ако срещнеш честен човек - убий го да не се мъчи!" - Стефан Цанев.
"Демокрацията и плурализмът дават на всички граждани правото да говорят каквото им падне и да оспорват всичко. Стига да не е мнението на някой дебел господин, излизащ от черен мерцедес, с черни очила и обграден от сонм от ангели с вратове като стволовете на шейсетгодишни букове в основата. Българите не обичат да противоречат на такива хора, по-скоро се съгласяват за всичко с тях." - Калин Терзийски

Потребителски аватар
SaTaNaTa_83_stz
БAШ ОФРОУДЪР
Peugeot 306 1.9D

какъв джип е най-добър за лов

Непрочетено мнение от SaTaNaTa_83_stz » 09 дек 2010 01:02

Значи въпроса ми е кой джип е най-подходящ за лов в серииното му състояние без тунинг?дилемата е м/у: Сузуки Витара 1.6 КБ. , Опел Фронтера 2.0 КБ 92-3год. ,Jeep Чероки пак 92-3 2.5 Тд.?
ако може да кажете накратко плюсове и минуси и цена на поддръжка ?

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Re: какъв джип е най-добър за лов

Непрочетено мнение от lubashki777 » 09 дек 2010 09:09

Ами зависи за какво ще го ползваш по време на лова!!!
Ако ще се използва само да се отиде до полянката Х....и после на ремък стават и трите!!!Витарата ще е с най-малко разходи по поддръжката и съответно като по-лека ще е и малко по-проходима.В заводското си състояние обаче,Витарата е най-ниска от всичките изброени,което веднага я изравнява по проходимост с останалите....нищо че е по-лека.Черокито е най-високо като клиренс заводско и е с цял мост отпред което си е предимство пред останалите.Принципно Черокито вероятно е дори и с по-ниска поддръжка и от Витарата,но....някои части е по-трудно да се намерят/говоря като нови/ и затова го поставям по-разходи за поддръжка на второ място.По време на лов обаче не ти е необходима кой-знае каква проходимост.....
Ако обаче се налага да влачите 250кг. прасе от някое дере,си трябва по-тежък джип .......
Абе ако питаш мене никой от трите не става.И трите са компромиси в доста отношения!
Ако трябва да избирам по принцип джип/не само за нуждите на лова/ бих се спрял на Черокито,но...не и с този боклучав италиански VM-мотор,а с 4.0мотора!Ама това е само ако нямам никакъв друг избор!!!Иначе не бих се спрял на никой от трите!!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
koko_s
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 29 май 2010 12:34
ime: Калоян Тотев
МПС: УАЗ-469

Непрочетено мнение от koko_s » 09 дек 2010 09:39

Ами за витарата както каза Любо незам ако трябва да се вади някое голямо прасе като няма багажник а и за дърпане незнам дали е удачно при нас един патрол като му закачат голямо прасе и не му е леко няма място за кучетата трябва отзад да правиш клетка плюсовете за мен са малко джипче маневрено гори малко частите мисля че неса много скъпи .
Опела също няма много пространство в нея но е по голяма от витарата частите са ад все едно имаш G-класа отпред не е с цял мост понякога се късат маншоните на полуоските но същото важи и за витарата .
За черокито нямам наблюдения но знам че с този мотор май е куц кон а с другия ламя .
В другата тема се спомена уаза частите вече не са толкова евтини но сравнение с другите джипове да ако случиш на подържан няма много проблеми но ако е като моя каран без подръжка очакват те ремонти .

Потребителски аватар
SaTaNaTa_83_stz
БAШ ОФРОУДЪР
Peugeot 306 1.9D

Непрочетено мнение от SaTaNaTa_83_stz » 09 дек 2010 12:37

Значи да разбирам че Черокито е най-подходящо ,но трябва да е с голям мотор? 2.5 турбо дизела нестава?

Потребителски аватар
weezy
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 15 ное 2010 15:25
ime: Иван
МПС: Daihatsu Feroza 1.6 16v RHD :)

Непрочетено мнение от weezy » 09 дек 2010 22:10

satanata_83_stz написа:Значи да разбирам че Черокито е най-подходящо ,но трябва да е с голям мотор? 2.5 турбо дизела нестава?
За лов 4.0L става .

Потребителски аватар
SaTaNaTa_83_stz
БAШ ОФРОУДЪР
Peugeot 306 1.9D

Непрочетено мнение от SaTaNaTa_83_stz » 10 дек 2010 01:39

така е ама ще гори много май,поне така си мисля аз .

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 10 дек 2010 08:23

satanata_83_stz написа:така е ама ще гори много май,поне така си мисля аз .
Проходимостта която се търси обикновено в гората и планината е свързана с големи агресивни гуми,висок клиренст ,големи ходове и як мотор.
В обратната проекция...слаб мотор-невъзможност за големи гуми-оттам дори и да го повдигнеш....клиренса остава същия/защото не можеш да слагаш по-големи гуми/....
Всъщност 2.5 мотора не е за предпочитане толкова заради мощността си,а заради ненадежността си!!!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
weezy
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 15 ное 2010 15:25
ime: Иван
МПС: Daihatsu Feroza 1.6 16v RHD :)

Непрочетено мнение от weezy » 10 дек 2010 08:51

satanata_83_stz написа:така е ама ще гори много май,поне така си мисля аз .

Газифициран Гранд 4.0 разхода му, измерен в пари мисля,че не е повече от който и да е дизелов.

Марио
Регистриран: 23 юли 2014 19:26
МПС: Uaz 469 / suzuki vitara 1.6 16v / mitsubishi pajero 3.2 ТУРБО ДИЗЕЛ

Непрочетено мнение от Марио » 23 юли 2014 19:58

Ловец съм и имам сузуки витара 1.6 16v Газ/Бензин един от ловната група има фронтера 2.0 Бензин и веднъж бяхме в заснежен терен там където мойта Витара излезе оня дори неможа да си го помисли и затова предпочитам ВИТАРА фронтито е пълен боклук

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор

Непрочетено мнение от lubashki777 » 24 юли 2014 07:26

Марио написа:Ловец съм и имам сузуки витара 1.6 16v Газ/Бензин един от ловната група има фронтера 2.0 Бензин и веднъж бяхме в заснежен терен там където мойта Витара излезе оня дори неможа да си го помисли и затова предпочитам ВИТАРА фронтито е пълен боклук
Принципно, проходимостта не зависи само от това дали е Витара или Фронтера , а от доста други фактори.Например кой с какви гуми беше във въпросната ситуация?Дори и да сте били с еднакви/надали е било така разбира се де/, ако едните са на 5 години/разбирай с изпекан и втвърден грайфер/, а другите на 1 год. и всичкото сравнение отива по-дяволите.
Да не говорим , че дори и задкормилното устройство и опита му имат също много голямо значение!
Поздрави!
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
mi6emorkov
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 03 фев 2012 16:01
ime: Борис
МПС: опел фронтера б

Непрочетено мнение от mi6emorkov » 25 юли 2014 09:35

:good: :good: :good:

Отговори