Дата и час: 18 Ное 2018 02:40

Страница 8 от 8 [ 116 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Туристическо ендуро Aprilia ETV 1000 Caponord
Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Окт 2018 17:59 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

От днес ... Ремап! :mrgreen:

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Окт 2018 20:21 
БAШ ОФРОУДЪР

МПС: Toyota LC UZJ100
Супер!!!

Кажи сега детайли, моля те! С какъв windows е лаптопа, драйверите какви са, кабелите какви са (и двата)? Аз не мога и не мога да се вържа с моята моторетка... Какво настройвахте всъщност? Сменихте горивните карти? Друго?

Поздрави,
Иво

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Окт 2018 18:38 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

pegasoto написа:
Супер!!!

Кажи сега детайли, моля те! С какъв windows е лаптопа, драйверите какви са, кабелите какви са (и двата)? Аз не мога и не мога да се вържа с моята моторетка... Какво настройвахте всъщност? Сменихте горивните карти? Друго?

Поздрави,
Иво

Здрасти Иво, къде беше пак ... изчезнал! Пътешествал си мисля? :yes:
В няколко реда ще ти обясня, какво, как и доколкото мога де ... :hmm:
За червената "Априлия" от снимките съм ти разказвал, тя е на познат от града. На същия този познат му сменяха "някъде" феродото на съединителя, ама нещо не се получи. Дадох му моите стари дискове за проба и след инструкции от мен, той сам си ги пренареди, а най интересното е че съединителя му спря да буксува! Звъни ми една вечер и ми казва, че инсталирал въпросната програма в лаптопа си, взел кабел от негов познат със същата "Априлия" ... мисля, че беше от гр. Панагюрище /ако не бъркам/ и ми обясни, че след закачане на буксата се е свързал без проблем и разбрал, че картата в неговия мотор произведен през 2004г. била за по стара версия. Всъщност неговия разход на гориво преди да инсталира новата карта бил около 8-9/100км. и това го принудило да извърши промените. Сега с новата карта 2011г. разхода му паднал толкова колкото моята моторетка дава с двама човека натоварени яко, а именно 5,8-6,3/100км. ни грам повече. Претрисането на двигателя на 3000 оборота на 4-та при подаване рязко на газ при ускуряване изчезнал. Все едно мотора работи с една предавка на горе. Ускорява на 6та предавка с 80км./ч. без проблем.
При мен освен, че изчистихме единствената грешка която отчете с новата /неразпозната/ бубина, не посмях да инсталирам нова карта и да променям друго. Просто извършихме тест на всичко съдържащо се в "мозъка" на моя мотор.Иначе има възможност да се променят градусите на включване на вентилаторната перка и куп още неща, които честно ... не разбирам. На мен ми дай гайки и болтове и глей кво .... стааа. :mrgreen:
Поръча кабел с адаптор, който ще купим с общи средства. Имало и трети /байпас/ кабел за Андроид.
п.п. Иво изчакай да го доставят и да пробваме, да не стане грешка при свързването ... както при теб и ще се чуем, защото кабела който ползвахме е върнат на собственика му.
Иначе аз приключих сезона ... днес! :yahoo:
Поздрави.
А, щях да забравя! Червената априлия влиза в регулатор на 9500 оборота, може да се барне и до 10000...
"windows" - 7

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Окт 2018 08:08 

МПС: Etv1000, X5
Колеги, купих си нова прогресивна пружина за отзад.
Моята е доста омекнала и с двама души и багаж, удря на твърдо доста често при неравности.
Вашите как са?
Относно по горния пост, и аз имам кабел и си играх с картите, разхода с 2ма планинско 5.5/100км.

Прикачени файлове:
20181030_070733.jpg

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Окт 2018 08:24 

Последното каране този уйкенд.

Прикачени файлове:
20181030_072008-1024x1025.jpg

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Окт 2018 09:23 
Модератор
Аватар

Еха...готина снимка на машината!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Окт 2018 11:27 
БAШ ОФРОУДЪР
Аватар

И при мен положението с пружината е същото, ама сме почти винаги двама и натоварени с багаж.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Окт 2018 15:17 

Направих група във фейсбук aprilia etv 1000 caponord bg които иска да се присъединитам за по лесно общуване.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Окт 2018 21:20 
Модератор
Аватар

Хахаха.... :lol: ...И двамата Капонорд-жии, нямат ФБ профили... :lol: :lol: :lol:
Това му викам аз...шах и...мат... :D

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Ное 2018 23:26 

Прикачени файлове:
20181101_090846-567x1008.jpg

Пружината я смених днес, разликата е огромна, макар да не съм карал на дълго натоварен.
Установих че не ми работи натягането на пружината с врътката. Напълних наново с сп. течност и се оправи но няма да е задълго понеже леко тече а е хубава екстра, ще търся уплътнения.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Ное 2018 19:40 
БAШ ОФРОУДЪР

МПС: Toyota LC UZJ100
Hyperpro са строхтни пружини, прогресивни! Аз щях да слагам такива на стария Caponord, ако не го бях продал. Според мен, ако искаш всичко да ти е на 6 и да работи както трябва, инвестирай още малко пари и смени и предните. Няма как на 15-годишни машини задната да е омекнала, а предните да са в норми. Дори и да приемем, че предните са ОК, все пак те са смятани от завода да работят адекватно със заводската задна пружина. А новата ти пружина отзад е със съвсем други характеристики спрямо заводската задна. Сега променяш стойката на мотора и окачването не работи адекватно. А, ако сложиш предни на Hyperpro, ще подкараш съвсем друг мотоциклет - ще изчезне "гмуркането" при набиване на предна спирачка и предницата по съвсем друг начин ще обира неравностите на пътя.

Аз пък в петък имах свободен ден и реших да видя дали ставам за "iron but" :) За 24ч, от 04:00 до 04:00 на другия ден, врътнах едни 1300км с минаване на две граници, качване на ферибот и без грам магистрала :) Имаше от всичко - жега, студ, гъста мъгла, дъжд, умора... Ама още не сме за ихвърляне - и двамата се държим, и аз и дъртата италианка :)

Поздрави,
Иво

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 8 от 8 [ 116 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8