ГУМИ

benigi
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 14 май 2009 12:47

Re: ГУМИ

Непрочетено мнение от benigi » 05 ное 2010 23:48

Имам такава машинка за нарязване на гуми ,на разположение е 039

Потребителски аватар
gopi1
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 14 сеп 2009 08:51
ime: Господин

Непрочетено мнение от gopi1 » 07 ное 2010 20:45

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xsOMNi-9 ... grec_index[/youtube]

Ей такива големи гумета искам да си сложа на тойотата! Ще стане, но ми се иска първо да сменя корона и пиньон.
Притчи 11:2
Дойде ли гордост, дохожда и срам. А мъдростта е със смирените.

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Непрочетено мнение от lubashki777 » 07 ное 2010 20:53

Гопи....преди пиньон и корона май ще требе маторя да смениш за такива гумета.... 064
NISSAN FOREVER!!!

Потребителски аватар
gopi1
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 14 сеп 2009 08:51
ime: Господин

Непрочетено мнение от gopi1 » 07 ное 2010 21:08

Ако ми се отвори парашута - да ми върнат едни кинти - ще пробвам само с дифове, ако не стане мотора, ще го сменя с 3 -литровия - като на Белата... Но ще сложа 35 на тоз пикап... Разбира се преди това са нужни редица от промени..И това е все още една мечта, която се надявам да се сбъдне! 039
Притчи 11:2
Дойде ли гордост, дохожда и срам. А мъдростта е със смирените.

Потребителски аватар
belata
БAШ ОФРОУДЪР
Регистриран: 05 фев 2008 21:49
ime: MUD ANGELS-STZ
МПС: TLC 70 Hybrid
Nissan Patrol Safary

Непрочетено мнение от belata » 08 ное 2010 15:07

lubashki777 написа:Гопи....преди пиньон и корона май ще требе маторя да смениш за такива гумета.... 064
Ако смени предавателните числа с 5.29,и с 2,4ТД и 35" гуми направо ще хвръкне пикапа.
http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=679
Радиолюбителска позивна "LZ1BEL"
0888827481(виваком)

Никола
Регистриран: 23 дек 2019 11:53
МПС: Hyndai Terracan 2.9 CRDI 4WD 150kc. 110kw

Непрочетено мнение от Никола » 28 дек 2019 17:46

Абе имам едно тераканче.
Ще го лифта 4" и му се чуда за 33" или 31" обувки да му взимам :) какво мислите?
Ще имам 3 чифта и не ми е проблем да си ги сменям когато отивам на (бих казал лек) оффроут. Ще си го правя за визия и офф :) Някакви идей за обувчици?

Потребителски аватар
lubashki777
Модератор
Регистриран: 06 фев 2008 13:29

Непрочетено мнение от lubashki777 » 07 фев 2020 08:13

Понякога, само повдигането не върши работа , за да натикаш много големи гуми.Тераното например е именно от този тип джипки/за Теракана не знам/.Да...мога да натикам примерно 32" спокойно в арката на предното колело, но...трябва да карам само направо...Реша ли да завия и всичко свършва, защото дори и с 31" гумите опират/като завие колелото гумата застава по диагонал...а диагонала е с по-голям размер от диаметъра/.Та...трябва първо добре да се огледат нещата и да се види кой е максималния размер който може да се побере и да не опира при завой...Отделно от това...Да не забравяме, че вдигаш ли джипа нагоре, трябва да го разпънеш и настрани, защото той пък става нестабилен на страничен наклон и при влизане в завой с по-висока скорост/дори и на асфалта/.При разпъването настрани обаче много често изнесената джанта с гумата при завой опира още повече в подкалника...
Относно какъв тип гуми или пък на кой производител...Ами първото зависи най-вече от това къде ще се кара/тоест на какъв терен/.Ако ще се кара офроуд по сипеи и скалисти терени се избират едни гуми, но...те пък са неподходящи за терени от тип много кал и блата.За вторите си трябват друг тип гуми...За пред кафето пък съвсем не стават никои от тези за в гората, защото ...Първо ще се износят много бързо на асфалта и второ карането на агресивни гуми по асфалта е крайно некомфортно, води до голям разход и ако са и голям размер...убиват динамиката на джипа...
Та всичко това има значение и трябва да се съобрази!
Та така...
NISSAN FOREVER!!!

Отговори

Върни се в “ТУНИНГ”